Informacje o projekcie


Budynek szkoły
erasmus logo

Nazwa projektu: Projekt unijny Erasmus Plus Współpraca na Rzecz Wymiany Dobrych Praktyk w Zakresie Edukacji Szkolnej.

Czas trwania: 2018 – 2021

Tytuł projektu: „The Key to Sustainable Future” – „Klucz do zrównoważonej przyszłości”

Nasza szkoła pełni rolę koordynatora projektu.

Ideą projektu jest to, by szkoły uczyły się od siebie nawzajem szczególny akcent kładąc na rozwój kompetencji kluczowych takich jak komunikacja w języku obcym oraz kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne. W ramach projektu prowadzonych jest szereg innowacyjnych zajęć edukacyjnych szczególnie z zakresu nauczania języka angielskiego, odbywają się wspólne czaty online pomiędzy uczniami szkół partnerskich oraz zajęcia propagujące proekologiczne postawy np. zdrowy tryb życia, znaczenie aktywności fizycznej, przyczyny powstawania oraz sposoby walki ze smogiem. Wspólnym mianownikiem wszystkich działań projektowych jest ich tematyka dotycząca ochrony naszej planety jako naszego wspólnego domu. Istotnym elementem projektu są wizyty partnerskie nauczycieli oraz uczniów.

Temat przewodni wszystkich działań – szeroko rozumiana ekologia:

Rok szkolny 2018 / 2019

  • zdrowy tryb życia
  • powietrze (smog)
  • gleba
  • woda
    Rok szkolny 2019/2021
  • śmieci
  • zmiany klimatyczne
  • hałas
  • co możemy zrobić? – praktyczne rozwiązania

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka

Adres:

ul. gen. J. Hallera 8

43-400 Cieszyn

Dane kontaktowe:

tel. stacjonarny: 33 852 01 68

tel. sekretariat: 785 187 004

tel. intendent: 785 187 003

email: sekretariat@sp3cieszyn.pl

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek