Poznaj Polskę


Logo Poznaj Polskę

Informujemy, że mocy porozumienia zawartego z Ministerstwem Edukacji i Nauki Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie otrzymała dofinansowanie do organizacji wycieczki w ramach ogólnopolskiego projektu „Poznaj Polskę” w łącznej kwocie 15 000 zł . Przedsięwzięcie ma na celu wsparcie szkół i umożliwienie uatrakcyjnienia procesu dydaktycznego uczniów poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Więcej informacji na temat przedsięwzięcia znajduje się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki : https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/poznaj-polske

Za pozyskane środki dofinansowana zostanie trzydniowa wycieczka do Warszawy , na którą udają się klasy ósme naszej szkoły

Z radością informujemy, że nasza szkołą w ramach programu „Poznaj Polskę” otrzymała dotację z MEiN w wysokości 10 000 zł.

W dniach 18.10. i 19.10. 2022 r. klasy 6a i 5a zwiedziły stolicę Dolnego Śląska. W ramach dotacji uczniowie zobaczyli obiekty i miejsca związane z historią i kulturą naszego kraju. Były to: Hala Stulecia, Ostrów Tumski, gmach Głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, budowla dawnego więzienia miejskiego, kościół garnizonowy św. Elżbiety, Rynek Starego Miasta, pomnik Aleksandra Fredry, dawny Ratusz Miejski, pręgierz na Rynku Starego Miasta. Ponadto uczniowie zwiedzili ogród zoologiczny, Muzeum Narodowe – Panoramę Racławicką oraz Muzeum Wody – Hydropolis. Dwudniowa wycieczka okazała się wspaniałą lekcją łączącą różne dziedziny nauki, szczególnie historii i kultury narodowej. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie zachowania się w miejscach publicznych, bezpiecznego poruszania się po drodze oraz w nawiązywaniu pozytywnych relacji społecznych.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka

Adres:

ul. gen. J. Hallera 8

43-400 Cieszyn

Dane kontaktowe:

tel. stacjonarny: 33 852 01 68

tel. sekretariat: 785 187 004

tel. intendent: 785 187 003

email: sekretariat@sp3cieszyn.pl

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek