Wycieczka klas ósmych do Warszawy z projektu „Poznaj Polskę”.


W dniach 8 – 10 czerwca 65 uczniów z klas óśmych naszej szkoły wraz z opiekunami udało się na wycieczkę do Warszawy. Celem naszej wyjazdu było zobaczenie i zwiedzanie najważniejszych zabytków naszej stolicy. Mieliśmy okazję odwiedzić i zobaczyć: Stare Miasto, Zamek Królewski, Park Łazienkowski, Ogrody Botaniczne, Belweder, Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz Powązkowski oraz autentyczny fragment muru getta warszawskiego. Podczas zwiedzania tych miejsc, uczniowie mieli okazję do przybliżenia sobie historii walki o wolność naszego kraju oraz obrazów z różnych wydarzeń z dziejów naszej ojczyzny.

Jednym z punktów naszej wycieczki było także zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w tym miejscu pozwoliła nam zobaczyć na żywo i w praktyce wiele zjawisk, o których uczniowie uczyli się tylko w teorii, m.in. z dziedziny biologii, fizyki, geografii i chemii.

Dla wielu naszych młodych fanów piłki nożnej, niemałą gradką było także zobaczyć Stadion Legii Warszawa oraz poznać ciekawe aspekty histori związanej z wieloletnią tradycją klubu. Wisieńką na torcie to Stadion Narodowy, który również odwiedziliśmy.

Piękno naszej stolicy mogliśmy również podziwiać z 33 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Nie brakowało także czasu na relaks i odpoczynek, na zakup pamiątek. Największą frajdą okazały się zakupy w Złotych Tarasach.

Wycieczka była bardzo udana. Pogoda dopisała, mogliśmy poznać kawałek naszej historii, podziwiać przepiękne i interesujące zabytki naszej stolicy. Pobyt w tym mieście obfitował w wiele wrażeń i na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

Część kosztów wycieczki została sfinansowana z programu MEN pt. “Poznaj Polskę”.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka

Adres:

ul. gen. J. Hallera 8

43-400 Cieszyn

Dane kontaktowe:

tel. stacjonarny: 33 852 01 68

tel. sekretariat: 785 187 004

tel. intendent: 785 187 003

email: sekretariat@sp3cieszyn.pl

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek