Szlachetna paczka


Szanowni Rodzice

W tym roku nasza szkoła kolejny raz bierze udział w akcji SZLACHETNA PACZKA. Zwracamy się do Was z prośbą o włączenie się w naszą akcję dobroczynną na rzecz potrzebujących.

W tym roku wybraliśmy rodziny, którym chcemy pomóc:

Rodzina 1: Pani Małgorzata (27 lat) , to jedną z naszych bohaterek tegorocznej edycji. Poprzez splot życiowych sytuacji odważnie podjęła decyzję o adopcji, otworzyła swoje serce dla trzech niezwykłych dziewczyn: Amelii (12l.), Klaudii (14l.) i Wiktorii (16l.). Amelia odkryła w sobie niezwykły talent do śpiewu. Wiktoria, artystyczna dusza, oddaje swoje uczucia na płótno, tworząc piękne obrazy, uczęszcza do szkoły artystycznej . Klaudia, czternastolatka, rozwija swoje umiejętności malarskie, tworząc dzieła pełne wyrazu i pasji.
Jednak życie to nie tylko radość, pani Małgorzata, pomimo swojej silnej woli, musiała zmierzyć się z bolesnym zakończeniem związku z narzeczonym, co wpłynęło na ich stabilność materialną.
Praca zdalna, publikacja książki i prace nad grami planszowymi to obszary, w których pani Małgorzata się realizuje, znajdując satysfakcję i spełnienie. Niemniej jednak, choć pełna determinacji, wie, że sama nie jest w stanie zapewnić córkom wszystkiego, czego by potrzebowały. Najmłodsza, urocza Amelia, boryka się z problemami z wadą postawy, co wymaga regularnej rehabilitacji u fizjoterapeuty.
W życiu rodziny pani Małgorzaty dzień wypełnia zgrany rytm nauki dzieci i pracy zdalnej matki. Pani Małgorzata, z głębokim przekonaniem, wierzy, że kryzysy są przejściowe, co napawa ją motywacją do codziennego działania.

Rodzina 2: Pani Teresa ma 75 lat, jest schorowaną, samotną emerytką. Mieszka sama w rodzinnym domu, ponieważ rodzice i jej siostra umarli. Jakiś czas temu funkcjonowała normalnie, jednak poprzez upadek ze schodów do piwnicy ucierpiał jej kręgosłup. Obecnie porusza się tylko o kulach, które też już nie są w najlepszym stanie. W domu nie ma ciepłej wody, piec na paliwo stale uległ awarii. Nie stać jej na żadne remonty. Dom, w którym mieszka nie posiada łazienki. Pomieszczenia, w których przebywa ogrzewa grzejnikami elektrycznymi, co jest bardzo kosztowne. Lubi słuchać audycji radiowych oraz podziwiać zza okna przyrodę, jak sama mówi: „za oknem mam swój własny ogród zoologiczny”. Na pytanie, jakie są Pani marzenia? Nie potrafiła jednoznacznie odpowiedzieć. Mówiła, że nie ma marzeń. Jednak podczas rozmowy z nami chciała przymierzyć buty od wolontariuszki. Pani Teresa ma spuchnięte stopy i zakup nowego obuwia dla niej jest dużym problemem.
Po odliczeniu kosztów stałych na życie pozostaje jej 26 zł dziennie.

ZBIÓRKA trwa od 21 listopada do 8 grudnia 2023 r.

Wszelkie rzeczy proszę pozostawiać w pudle oklejonym znaczkiem

SZLACHETNA PACZKA.

Najważniejsze potrzeby dla rodzin to:

Żywność trwała: herbata, kawa, kakao, kasza, ryż, makarony (różne rodzaje), mąki, cukier, konserwy mięsne i rybne, dżem, warzywa i owoce w puszkach, olej, miód, słodycze, dania w słoikach.

Środki czystości: płyn do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do płukania.

Materiały szkolne: zeszyty, bloki, kredki, plastelina, klej, farbki, papier kolorowy, nożyczki, przybory do pisania, pióro

Wyposażenie mieszkania: ręczniki, koc, pościel (160×200), prześcieradło 90×200 cm

DRODZY RODZICE PROSIMY O POMOC. KAŻDY Z NAS MOŻE ZOSTAĆ BOHATEREM SZLACHETNEJ PACZKI. Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA OTWARTE SERCE!

Kontakt:

Beata Gorewoda

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka

Adres:

ul. gen. J. Hallera 8

43-400 Cieszyn

Dane kontaktowe:

tel. stacjonarny: 33 852 01 68

tel. sekretariat: 785 187 004

tel. intendent: 785 187 003

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek