Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania


29 września 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W ramach akcji pojawiła się w szkole plaża czytelnicza, na której odbywały się tematyczne zajęcia. Ćwiczyliśmy dykcję i przyswajaliśmy wiedzę o niepodważalnych zaletach czytania. Wspólne spędzanie czasu z książką to niezapomniany czas podróży do własnej i cudzej wyobraźni. Rozwija empatię, odstresowuje, rozluźnia, stymuluje mózg. Na przerwach dzieci mogły swobodnie położyć się na leżakach i pufach, aby spokojnie poczytać. Najmłodsi, którzy dopiero uczą się liter mogli skorzystać z pomocy ” lektorów” ze starszych klas, którzy pięknie czytali w namiotach. Wiem po dzisiejszym dniu, że czytanie „uskrzydla”. Przez cały następny tydzień można sobie zrobić zdjęcie z takim hasłem i wysłać w świat informację, że kto czyta, ten wygrywa.

Plaża cztelnicza powstała dzięki uprzejmości Cieszyńskiego Ośrodka Kultury, który wypożyczył nam piękne leżaki i kolorowe pufy. Dziękujemy.

Organizatorami Dnia Głośnego Czytania były Polonistki i Bibliotekarki z naszej szkoły.

Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” – COK

relacja foto:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=730140038923436&set=pcb.730141362256637

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka

Adres:

ul. gen. J. Hallera 8

43-400 Cieszyn

Dane kontaktowe:

tel. stacjonarny: 33 852 01 68

tel. sekretariat: 785 187 004

tel. intendent: 785 187 003

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek