Osiągniecia

konkurs plastyczno – językowy dla uczniów klas 1-3.

W konkursie wzięło udział 82 uczniów. Wszystkie prace były piękne, pomysłowe i oryginalne. Prace były oceniane przez trzech nauczycieli ( anglistów) klas starszych tj. Małgorzatę Pilorz, Annę Skorupę i Lilianę Binek. Ze względu na ilość prac i ogromne zaangażowanie dzieci poza 1,2 i 3 miejscem przyznano wiele wyróżnień.

klasy 1-2

II – Jakub Hanzel – 3b
III – Kacper Śliwka 3c, Aleksandra Cudo – 3b
Zwycięzcom GRATULUJEMY.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za wzięcie udziału w
konkursie. Rozdanie nagród i dyplomów będzie 17.03.2021 r.

Konkurs POLISH EASTER TRADITIONS dla klas 6

I miejsce – Bartosz Podlak kl.6A
II miejsce – Julia Cholewa kl. 6D
III miejsce – Alan Kłos kl.6D
Wyróżnienia otrzymują: Emilia Olszar kl.6B oraz Amelia Grycz kl.6D

Konkurs EASTER CELEBRATION AROUND THE WORLD dla klas 7 i 8

Klasy 7

I miejsce – Martyna Chromik kl.7A
II miejsce – Maria Hazuka kl. 7D
III miejsce – Maria Kunc kl. 7C
III miejsce ex aequo – Mateusz Antkiewicz kl.7B
Klasy 8

I miejsce – Iwona Sitek kl. 8C
II miejsce – Jakub Pagieła kl. 8B
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – Nauczyciele języka angielskiego.
Symboliczne nagrody (również za konkurs It’s Christmas Time) zostaną rozdane po powrocie do szkoły lub przy rozdaniu świadectw.

Klasy 4 – konkurs My Christmas card

I miejsce – Magdalena Wiercińska kl.4B
II miejsce – Maja Spyrka kl.4B
III miejsce – Wiktoria Pieszka kl.4C
Klasy 6 – konkurs A letter to Santa Claus

I miejsce – Paulina Owczarzy kl.6D
II miejsce – Bartek Podlak kl. 6A
III miejsce – Kacper Wicher kl.6A
Klasy 7 – konkurs Christmas traditions

I miejsce – Mateusz Antkiewicz kl.7B
II miejsce – Maria Kunc kl. 7C
III miejsce – Borys Gajewski kl.7B
Klasy 8 – konkurs Christmas traditions

I miejsce – Agata Ciemała kl.8C
II miejsce – Michalina Skowron kl.8C
III miejsce – Dawid Rozenkiewicz kl.8B

Konkurs z języka angielskiego etap I

Konkurs z języka angielskiego etap I 5 listopada odbył się w naszej szkole I Etap Wojewódzkiego Konkursu z języka angielskiego. Wzięło w nim udział aż 12 uczniów klas 7 i 8 naszej szkoły, którzy wcześniej ciężko pracowali, aby przygotować się do konkursu (Klasy 7: Martyna Chromik, Klaudia Gronowska, Wiktoria Walichrad, Joanna Kożdoń, klasy 8: Julia Macieiczek, Franciszek Janiczek, Dominika Pobożna, Jakub Potocki, Jakub Pagieła, Tomasz Żarski, Michalina Skowron, Karol Kozyra).Dziękujemy za włożony wysiłek i gotowość do nauki. Super jest mieć takich uczniów! 😀

Z dumą informujemy, że czworo naszych uczniów zakwalifikowało się do II Etapu! Są to: Martyna Chromik z klasy 7A, Wiktoria Walichrad z 7C , Jakub Potocki z 8B oraz Karol Kozyra z 8C! GRATULUJEMY! W poniedziałek 23 listopada zmierzą się z zadaniami w II etapie.

Kangur matematyczny

Dnia 22.04 odbył się jak co roku w naszej szkole konkurs matematyczny „Kangur”. Ze względu na pandemię w tym roku konkurs był przeprowadzony w formie szkolnego konkursu drogą online za pośrednictem platformy Teams.

Wyróżnieni w konkursie:

Maja Szczotka klasa 4b
Maciej Dziadek klasa 4a
Mateusz Koba klasa 6b
Tymoteusz Dawid klasa 7a

Osiągniecia

W Chybiu 30 września br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Cieszyńskiego Szkół Podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Do rywalizacji przystąpiły nasze dwie sztafety: dziewcząt i chłopców z klas VII-VIII, które nie tylko reprezentowały naszą szkołę ale przede wszystkim miasto Cieszyn! Chłopcy swym fenomenalnym biegiem pokazali znów, że są najlepsi! Naszą mistrzowską drużynę tworzyli: Jacek Spyrka, Tomasz Żarski, Maciej Szczotka, Alex Favara, Błażej Kula. Sztafeta dziewczynek w składzie: Zofia Habarta, Dominika Glajcar, Iwona Sitek, Martyna Sztuchlik, Dagmara Białożyt, Natalia Gembala uplasowała się na miejscu V-tym.

Natomiast w dniu 5 października w Ćwiklicach przeprowadzony został etap rejonowy, w którym nasi wspaniali lekkoatleci wystartowali i zajęli III miejsce!

Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom i nauczycielom wychowania fizycznego serdecznie gratulujemy tak wspaniałych wyników!!!

Osiągniecia

23 września odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Cieszyna w sztafetowych biegach przełajowych, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Nad przygotowaniem uczniów do zawodów czuwali nasi nauczyciele wychowania fizycznego. Dzięki dobrej współpracy nasze dwie sztafety, tj. dziewcząt i chłopców z klas VII-VIII zdobyły mistrzostwo Cieszyna! Na takie podwójne złoto długo czekaliśmy. Zajmując I miejsce dziewczyny i chłopcy zapewnili sobie awans do zawodów powiatowych w Chybiu.

Oto nasze lekkoatletyczne złotka:

Zofia Habarta, Dominika Glajcar, Maria Hazuka, Iwona Sitek, Martyna Sztuchlik, Dagmara Białożyt oraz Jacek Spyrka, Tomasz Żarski, Maciej Szczotka, Alex Favara, Błażej Kula, Mateusz Nowak(zawodnik rezerwowy).

W kategorii klas IV-VI naszą szkołę reprezentowała sztafeta dziewczynek zajmując V miejsce.

Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy!!! Życzymy dalszych sukcesów!!!

Osiągniecia

Prace, na które głosowano w konkursie „Oficjalna kartka bożonarodzeniowa Cieszyna”