Zdrowy styl życia


Zdrowy styl życia
erasmus logo

W ramach bloku tematycznego „Zdrowy tryb życia” nauczyciele języka angielskiego zrealizowali szereg lekcji tego przedmiotu na temat wpływu cukru na organizm człowieka. Mimo, iż lekcje bazowały na przyjaznych dla uczniów filmikach edukacyjnych, trudność powodowało skomplikowane nazewnictwo w języku obcym licznych chorób i schorzeń wywoływanych przez nadmierne spożywanie cukru. Nauczyciele prowadzący: Liliana Binek, Jarosław Bilan, Anna Skorupa, Klaudia Sikora

Przeprowadzone zostało spotkanie uczniów szkół partnerskich online poświęcone ulubionym dyscyplinom sportowym. W czasie tego spotkania uczniowie z najdalszych zakątków Europy nie tylko mogli bliżej się poznać, ale także wykorzystać w praktyce swoją znajomość języka angielskiego. Nauczyciele prowadzący: Liliana Binek, Klaudia Sikora

Uczniowie klas starszych w ramach lekcji biologii poznali nazwy oraz symbole dodatków do żywności oraz ich wpływ na organizm człowieka. Nauczyli się wnikliwie czytać i analizować skład produktów oraz odróżniać produkty zdrowe i wartościowe dla organizmu człowieka od ich bezwartościowych lub niezdrowych zastępników. Nauczyciel prowadzący: Joanna Ożga

Z kolei pani Aleksanda Broda przeprowadziła w szeregu klas starszych zajęcia na temat porcji, jakie produkty i w jakiej ilości powinniśmy zjadać każdego dnia oraz wpływu i znaczenia poszczególnych grup produktów dla właściwego funkcjonowania organizmu człowieka

Nauczyciele wychowania fizycznego również włączyli się w promocję zdrowego trybu życia, który nierozerwalnie wiąże się z aktywnością fizyczną i sportem . Pani Paulina Fuczyło zaproponowała grę w dawne i zapomniane gry i zabawy podwórkowe, których zaletą jest to, że można grać w nie niemal wszędzie i nie wymagają żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy chęć i pozytywne nastawienie!

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka

Adres:

ul. gen. J. Hallera 8

43-400 Cieszyn

Dane kontaktowe:

tel. stacjonarny: 33 852 01 68

tel. sekretariat: 785 187 004

tel. intendent: 785 187 003

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek