Pudła, pudełka i pudełeczka- jak działa ploter?


jak działa ploter

23 października 2020 roku w ramach projektu Erasmus + oraz innowacji matematycznych odbyły się w naszej szkole zajęcia pt. „Pudła, pudełka i pudełeczka- jak działa ploter?” W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas 4-tych.

Celem tych zajęć było zaznajomienie uczniów z działaniem linii produkcyjnej Omni- Box, która wykorzystując maszynę – ploter zajmuje się komputerowym programowaniem oraz produkowaniem różnych pudełek. Niestety z powodu obostrzeń wywołanych pandemią uczniowie nie mogli uczestniczyć na żywo w pokazie pracy tej maszyny. Obejrzeli za to dwa filmiki pokazujące proces tworzenia pudełek.

Następnie uczniowie otrzymali do złożenia po kilka wyciętych przez plotera siatek pudełek. Z wielkim zapałem rozpoczęli ich składanie, poznając nowe dla siebie bryły jak również rozwijając wyobraźnie przestrzenną, próbując bez podpowiedzi prowadzących złożyć poprawnie siatkę bryły w pudełko

Zajęcia zakończyły się złożeniem przez dzieci modeli sześcianu, wykorzystując do tego metodę składania kartki zwaną origami.

Po zajęciach uczniowie pomaszerowali do domów zadowoleni z kilkoma złożonymi przez siebie pudełkami jak również z własnoręcznie złożonymi sześcianikami.

Składamy serdeczne podziękowania dla firmy Beskid z Cieszyna za przygotowanie dla nas siatek pudełek.

Matematyczne escape room

2 października w naszej szkole pojawiła się tajemnicza walizka z kłódką oraz dołączonym do niej listem. List ten wyjaśniał, że w walizce znajduje się ukryty skarb, a będzie mógł ją otworzyć ten, kto jak jej właściciel lubi matematykę i współpracując z innymi kolegami rozwiąże zagadki matematyczne. Wyzwanie naszego tajemniczego Mat Ematyka podjęli uczniowie z klasy 7c i 7d. Przebrnęli oni dzielnie przez cały szereg zadań i zagadek, szukając do nich wskazówek ukrytych po całej klasie oraz skanując kolejno kody qr będące drogowskazem do odkrycia skarbu. Ostatecznie jako pierwsze prawidłowy szyfr do kłódki odnalazły Klaudia Gronowska i Maja Szarek.

Dziewczynom jak i pozostałym ekipom gratulujemy odwagi i dziękujemy za udział w wyzwaniu!

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka

Adres:

ul. gen. J. Hallera 8

43-400 Cieszyn

Dane kontaktowe:

tel. stacjonarny: 33 852 01 68

tel. sekretariat: 785 187 004

tel. intendent: 785 187 003

email: sekretariat@sp3cieszyn.pl

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek