Międzynarodowa lekcja online


mapa myśli
erasmus logo

Międzynarodowa lekcja online

Kto powiedział, że w trakcie pandemii musi być smutno i nie można się spotkać z przyjaciółmi zza granicy? My daliśmy radę. Wprawdzie każdy bezpiecznie w swoim domu, ale w czwartek 12 listopada spotkaliśmy się na międzynarodowej lekcji on-line z zaprzyjaźnionymi uczniami szkoły podstawowej w Żeleźnikach w Słowenii oraz ich nauczycielką angielskiego – Janą. Sześcioro uczniów z naszej szkoły (Amelia Marek, Magdalena Szczotkarz z 8A oraz Michalina Skowron, Kamil Brenner, Franek Dziadek i Karol Kozyra z 8C) oraz czworo ze Słowenii – razem przypominaliśmy sobie, o czym była nasza książka i odpowiedzieliśmy na serię szczegółowych pytań z nią związanych. Sporządziliśmy także międzynarodową mapę myśli „Off the top of my head” – czyli pierwsze wyrazy, które przychodzą nam do głowy w związku z naszą książką :).

Dla tych, którzy nie wiedzą: wraz z uczniami ze szkół we Włoszech, Estonii i Słowenii napisaliśmy książkę! Zajęcia odbywały się w ramach programu Erasmus + oraz projektu eTwinning. Poniżej zamieszczamy link do naszego wspólnego dzieła i zachęcamy do czytania. Część ilustracji została również wykonana przez uczniów naszej szkoły – klasę 7A oraz Karola Kozyrę z 8C.

Link do książki

Poniżej zamieszczamy naszą mapę myśli

mapa myśli

Pozdrawiamy!

W imieniu całego zespołu – Liliana Binek

Erasmus słowenia

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka

Adres:

ul. gen. J. Hallera 8

43-400 Cieszyn

Dane kontaktowe:

tel. stacjonarny: 33 852 01 68

tel. sekretariat: 785 187 004

tel. intendent: 785 187 003

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek