Maraton pisania listów

Słowa zmieniają życie” – to hasło XXIV Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów.

Uczniowie starszych klas naszej szkoły, nauczyciele oraz pracownicy po raz kolejny dołączyli do tego szlachetnego wydarzenia. W tym roku będziemy pisać listy od 5- 19 grudnia.

Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem, które odbywa się co roku

w okolicach 10 grudnia, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

W tym czasie miliony ludzi na całym świecie wysyła listy w obronie kilku konkretnych osób,

których prawa człowieka zostały złamane: zostały niesłusznie skazane i uwięzione za

działanie w słusznej sprawie, doświadczyły tortur i pozbawiono je kontaktu z rodziną.