Akcja #Dohymnu naszym sukcesem!


7 listopada 2023 r. to dzień, który na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Korczaka w Cieszynie. Nasza młodzież i dzieci wzięli udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „ Do hymnu!” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W obecności jury Pana prof. dr habilitowanego Wiesława Delimata i Pani prof. dr habilitowanej Aleksandry Paszek- Trefon, uczniowie w strojach galowych, ludowych, z białymi i czerwonymi różami, z narodowymi kotylionami zaśpiewali nasz hymn narodowy – Mazurek Dąbrowskiego, Rotę oraz Marsz Pierwszej Brygady. Zgodnie z regulaminem konkursu wszystkie pieśni śpiewane były acappella.

W przesłuchaniu konkursowym wystąpiło ponad 50 % naszych uczniów i uczennic. Ich ogromne zaangażowanie i doskonałe przygotowanie docenili jurorzy, którzy bardzo ciepło ocenili występ, podkreślając jego wysoki poziom. To niewątpliwie zasługa Pani Gabrieli Mikrut. Rangi temu niezwykłemu wydarzeniu dodawała piękna oprawa artystyczna przygotowana pod kierownictwem Pani K. Frydrychowicz, z wykorzystaniem eksponatów z Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich, dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Neściora.

Było to piękne, patriotyczne, niezwykle wzruszające wydarzenie, w przygotowanie, którego zaangażowała się cała społeczność naszej szkoły: dyrekcja, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i rodzice pod przewodnictwem Pani Beaty Gorewody – Koordynatorki Konkursu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 listopada 2023 r., ale niezależnie od nich, warto było przeżyć te wzniosłe chwile!

Pełna fotorelacja na szkolnym facebooku : https://www.facebook.com/photo/?fbid=749209290349844&set=pcb.749211277016312

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka

Adres:

ul. gen. J. Hallera 8

43-400 Cieszyn

Dane kontaktowe:

tel. stacjonarny: 33 852 01 68

tel. sekretariat: 785 187 004

tel. intendent: 785 187 003

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek - piątek