Osiągniecia

26 kwietnia 2017 r. odbył się Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego SUPER KIDS 2017, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Cieszynie. Z dumą informujemy, że reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Walichrad 3c, Joanna Kożdoń 3d oraz Jakub Patrak 3e zajęła 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Bezbłędny w obłędnym Cieszynie”

18 maja po raz kolejny wzięliśmy udział w ortograficznym konkursie międzyszkolnym organizowanym przez SPTE w Cieszynie. Naszą „Trójkę” reprezentowały trzy uczennice, wyłonione do tego zadania podczas szkolnych eliminacji na Mistrza Ortografii: Maria Król (6b), Marta Chmiel (6b) i Hanna Biały (6c). Oprócz rywalizacji na pióra, dziewczynki miały okazję wziąć udział również w ciekawym spotkaniu z jednym z najstarszych cieszyńskich szewców – panem Bronisławem Plintą oraz w warsztatach w cieszyńskiej Bibliotece Pedagogicznej. Najlepszą okazała się Maria Król, która zajęła siódme miejsce i została wyróżniona. Gratulujemy!

10 i 11 kwietnia 2017 r. zorganizowano dla uczniów klas IV-VI konkurs z języka angielskiego. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych obowiązujących w Wielkiej Brytanii. Uczniowie jako co roku chętnie wzięli udział w zmaganiach konkursowych.

Kategoria klas czwartych

Dominika Pobożna, Wojciech Sekuła 4b
Agnieszka Lorek 4b
Franciszek Dziadek 4c
Kategoria klas piątych

Julia Marek 5a
Konrad Czakon 5a
Anna Kraszewska 5b
Kategoria klas szóstych

Michał Kożdoń 6c
Kinga Kilian, Maria Król 6b
Zuzanna Chmiel 6b

Konkurs SUDOKU

19 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs sudoku. 1 miejsce wśród uczniów klas trzecich i czwartych zdobył
Franciszek Olszar z klasy 3a,
2 miejsce zdobyła Dominika Pobożna z klasy 4b.
Wśród uczniów klas piątych i szóstych najlepszy okazał się
Franciszek Tomaszczyk z klasy 6b,
a drugie miejsce zajęła Patrycja Świercz z klasy 6b.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Konkurs przyrodniczo – krajoznawczy

We wtorek 13 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs przyrodniczo – krajoznawczy dla klas 6. W konkursie wzięło udział 10 wyróżniających się uczniów, którzy zmierzyli się z 25 pytaniami przygotowanymi przez Komisję Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. Na koniec wyłoniono zwycięzców, których nagrodzono i uhonorowano dyplomami.

Oto laureaci:

1 miejsce Gabrysia Łukosz 6c
2 miejsce Natalia Marek 6b
3 miejsce Milena Bertin 6a

W dniu 11.10.2016 odbyły się Mistrzostwa Cieszyna Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej. Nasza reprezentacja spisała się rewelacyjnie wygrywając pewnie wszystkie mecze w grupie. W finale musieliśmy uznać wyższość SP2, mimo to awansowaliśmy z drugiego miejsca do kolejnego etapu rozgrywek.

Niestety podczas jednego z meczy nasz bramkarz Wojtek Sekuła nabawił się kontuzji kolana – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Wojtku, jesteś nam bardzo potrzebny!

Trójkę reprezentowali: Laura Kłębek, Wojciech Sekuła, Kacper Szewczyk, Dominik Lewczuk, Kacper Sierant, Rafał Fornal, Łukasz Fornal, Jan Mendroch, Mikołaj Wysocki, Kajetan Klimosz.

Drużynę przygotował: p. Adam Rakus

Osiągniecia

OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE UCZNIÓW KLAS 4-6 W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Szkolny konkurs plastyczny „Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda”

1 m. Łukosz Gabriela 6c i Cieślar Weronika 6c
2 m. Szczotka Maciej 4b i Szklorz Patrycja 4c
3 m. Paprota Justyna 4a i Demel Oliwia 5a
wyróżnienia: Kajstura Małgorzata 6a i Cywińska Marta 4a
konkurs plastyczny „Wrażliwi na sztukę” – „Lubię sobie pomalować”

3 m. Kochaniewicz Wiktoria 5c
Międzynarodowy konkurs plastyczny „Mieszkam w Beskidach”

2 m. Węglorz Oliwia 6c
1 m. wśród dorosłych Morawiec Jolanta (nauczyciel)
Miejski konkurs plastyczny „W krainie motyli”

wyróżnienie Zawada Amelia 6c
„Poznajemy pomniki przyrody” konkurs plastyczny organizowany przez LOP Cieszyn

wyróżnienie Zawada Amelia 6c
Braliśmy również udział m.in. w konkursach „Szron na drzewach jak koronki’, „Dom pachnący ciastem i miłością”, „Strażak w oczach dziecka” a także w szkolnym konkursie korczakowskim organizowanym przez naszą szkołę z okazji Święta Patrona.

KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

Dnia 30 listopada 2016 r. odbył się
Konkurs Piosenki Religijnej „Radosny Chrześcijanin” .

Wśród licznych wykonawców zwycięzcami zostali:

I miejsce – Nadia Cieślar
II miejsce – Julia Marek i Aleksandra Wrona
III miejsce – Nikola Worek
Wyróżnienia :

Bartosz Podlak
Tymoteusz Dawid i Franciszek Olszar
Paulina Felisiak
Julia Śliwka
Liliana Kistowska
Chórek: Milena Bertin , Natalia Płoska, Nikola Dziasek, Zuzanna Chmiel
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu piosenek.

Zapraszamy do udziału w następnym roku szkolnym.