<

"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej."Te słowa Janusza Korczaka są mottem tegorocznych obchodów Święta Szkoły. Zawierają niezwykle aktualną treść, adekwatną do czasu, który przeżywamy. Mimo trudności związanych z pandemiczną sytuacją nie rezygnujemy ze skromnych obchodów naszej szkolnej korczakowskiej tradycji-Dnia Patrona. Chcielibyśmy świętować jak za dawnych lat-z apelem, Wieczorem Korczakowskim i dużą ilością zaproszonych gości. Pozostaje nam celebracja we własnym gronie, która jest równie ważna. W nadchodzącym tygodniu będziemy wspominać Starego Doktora dzięki przeprowadzanym w klasach lekcjach. Odbędzie się projekcja filmów o Januszu Korczaku i jego życiu i twórczości.

"Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej." Te słowa Janusza Korczaka są mottem tegorocznych obchodów Święta Szkoły. Zawierają niezwykle aktualną treść, adekwatną do czasu, który przeżywamy. Mimo trudności związanych z pandemiczną sytuacją nie rezygnujemy ze skromnych obchodów naszej szkolnej korczakowskiej tradycji-Dnia Patrona. Chcielibyśmy świętować jak za dawnych lat-z apelem, Wieczorem Korczakowskim i dużą ilością zaproszonych gości. Pozostaje nam celebracja we własnym gronie, która jest równie ważna. W nadchodzącym tygodniu będziemy wspominać Starego Doktora dzięki przeprowadzanym w klasach lekcjach. Odbędzie się projekcja filmów o Januszu Korczaku i jego życiu i twórczości. Szkolne korytarze będą ozdobione gazetkami prezentującymi prace konkursowe. W klasach młodszych przeprowadzono konkurs na pracę plastyczną pt." Janusz Korczak najlepszym przyjacielem dzieci. Starsi uczniowie trudzili się zaprojektowaniem znaku dla naszej szkoły, czyli Ex libris SP3 w Cieszynie. Najlepsza praca stanie się znakiem własnościowym naszej placówki. Wszystkie klasy pisały list do przyszłych pokoleń, który będzie za rok umieszczony w kapsule czasu. Mogli w nim opisać siebie, swoje zainteresowania, pragnienia, radości i smutki. Najciekawszy list (prace ocenia Samorząd Uczniowski) zostanie nagrodzony prezentem-niespodzianką i odczytany na forum. 25 listopada 2021 roku(czwartek)odbędą się akcje związane z Dniem Patrona. Wszystkie klasy odśpiewają " Balladę o Starym Doktorze" w towarzystwie szkolnego chóru pod opieką pani Gabrysi Mikrut. Swoje przemówienie wygłosi pani dyrektor Renata Ernst- Halama. Zaprezentuje się również Samorząd Szkolny, który ogłosi wyniki wyżej opisanych konkursów. Złożymy symboliczny kwiat przed portretem naszego Patrona. Po szkole będzie chodził Król Maciuś Pierwszy z damami dworu. Można się przebrać za postać z utworów literackich Janusza Korczaka i przejść się baśniowym korowodem do zdjęcia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Henryk Goldschmit powiedział: " Nie jest ważne w co się bawić, ale jak i co się przy tym myśli i czuje." My zamierzamy bawić się wspaniale i RAZEM pięknie spędzić ten świąteczny czas.

Uczczenie świętej pamięci nauczycieli i pracowników szkoły przez uczniów

pamietamy

Dnia 11 października na terenie naszej placówki miało miejsce niezwykłe wydarzenie ,,Święto Dyni i Ziemniaka zorganizowanego przez naszą fantastyczną radę rodziców! Było sporo dobrego jedzenia, zabawy i atrakcji.

picnic
picnic1

Szkolne miejsce historyczno-patriotyczne "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - PAMIĘTAMY"

stol