konkurs plastyczno - językowy dla uczniów klas 1-3.

W konkursie wzięło udział 82 uczniów. Wszystkie prace były piękne, pomysłowe i oryginalne. Prace były oceniane przez trzech nauczycieli ( anglistów) klas starszych tj. Małgorzatę Pilorz, Annę Skorupę i Lilianę Binek. Ze względu na ilość prac i ogromne zaangażowanie dzieci poza 1,2 i 3 miejscem przyznano wiele wyróżnień.

klasy 1-2

Wyróżnienia:

klasy 3

Zwycięzcom GRATULUJEMY.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za wzięcie udziału w
konkursie. Rozdanie nagród i dyplomów będzie 17.03.2021r.

Konkurs POLISH EASTER TRADITIONS dla klas 6

Konkurs EASTER CELEBRATION AROUND THE WORLD dla klas 7 i 8

Klasy 7

Klasy 8

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – Nauczyciele języka angielskiego.
Symboliczne nagrody (również za konkurs It’s Christmas Time) zostaną rozdane po powrocie do szkoły lub przy rozdaniu świadectw.

Klasy 4 – konkurs My Christmas card

Klasy 6 – konkurs A letter to Santa Claus

Klasy 7 – konkurs Christmas traditions

Klasy 8 – konkurs Christmas traditions

Konkurs z języka angielskiego etap I

Konkurs z języka angielskiego etap I 5 listopada odbył się w naszej szkole I Etap Wojewódzkiego Konkursu z języka angielskiego. Wzięło w nim udział aż 12 uczniów klas 7 i 8 naszej szkoły, którzy wcześniej ciężko pracowali, aby przygotować się do konkursu (Klasy 7: Martyna Chromik, Klaudia Gronowska, Wiktoria Walichrad, Joanna Kożdoń, klasy 8: Julia Macieiczek, Franciszek Janiczek, Dominika Pobożna, Jakub Potocki, Jakub Pagieła, Tomasz Żarski, Michalina Skowron, Karol Kozyra).Dziękujemy za włożony wysiłek i gotowość do nauki. Super jest mieć takich uczniów! :D

Z dumą informujemy, że czworo naszych uczniów zakwalifikowało się do II Etapu! Są to: Martyna Chromik z klasy 7A, Wiktoria Walichrad z 7C , Jakub Potocki z 8B oraz Karol Kozyra z 8C! GRATULUJEMY! W poniedziałek 23 listopada zmierzą się z zadaniami w II etapie.

Kangur matematyczny

Dnia 22.04 odbył się jak co roku w naszej szkole konkurs matematyczny „Kangur”. Ze względu na pandemię w tym roku konkurs był przeprowadzony w formie szkolnego konkursu drogą online za pośrednictem platformy Teams.

Wyróżnieni w konkursie:

kangurmatematyczny

W Chybiu 30 września br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Cieszyńskiego Szkół Podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Do rywalizacji przystąpiły nasze dwie sztafety: dziewcząt i chłopców z klas VII-VIII, które nie tylko reprezentowały naszą szkołę ale przede wszystkim miasto Cieszyn! Chłopcy swym fenomenalnym biegiem pokazali znów, że są najlepsi! Naszą mistrzowską drużynę tworzyli: Jacek Spyrka, Tomasz Żarski, Maciej Szczotka, Alex Favara, Błażej Kula. Sztafeta dziewczynek w składzie: Zofia Habarta, Dominika Glajcar, Iwona Sitek, Martyna Sztuchlik, Dagmara Białożyt, Natalia Gembala uplasowała się na miejscu V-tym.

Natomiast w dniu 5 października w Ćwiklicach przeprowadzony został etap rejonowy, w którym nasi wspaniali lekkoatleci wystartowali i zajęli III miejsce!

Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom i nauczycielom wychowania fizycznego serdecznie gratulujemy tak wspaniałych wyników!!!

bieganie

23 września odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Cieszyna w sztafetowych biegach przełajowych, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Nad przygotowaniem uczniów do zawodów czuwali nasi nauczyciele wychowania fizycznego. Dzięki dobrej współpracy nasze dwie sztafety, tj. dziewcząt i chłopców z klas VII-VIII zdobyły mistrzostwo Cieszyna! Na takie podwójne złoto długo czekaliśmy. Zajmując I miejsce dziewczyny i chłopcy zapewnili sobie awans do zawodów powiatowych w Chybiu.

Oto nasze lekkoatletyczne złotka:

Zofia Habarta, Dominika Glajcar, Maria Hazuka, Iwona Sitek, Martyna Sztuchlik, Dagmara Białożyt oraz Jacek Spyrka, Tomasz Żarski, Maciej Szczotka, Alex Favara, Błażej Kula, Mateusz Nowak(zawodnik rezerwowy).

W kategorii klas IV-VI naszą szkołę reprezentowała sztafeta dziewczynek zajmując V miejsce.

Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy!!! Życzymy dalszych sukcesów!!!

bieganie

Prace, na które głosowano w konkursie "Oficjalna kartka bożonarodzeniowa Cieszyna"