26 kwietnia 2017 r. odbył się Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego SUPER KIDS 2017, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Cieszynie. Z dumą informujemy, że reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Walichrad 3c, Joanna Kożdoń 3d oraz Jakub Patrak 3e zajęła 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Bezbłędny w obłędnym Cieszynie”

18 maja po raz kolejny wzięliśmy udział w ortograficznym konkursie międzyszkolnym organizowanym przez SPTE w Cieszynie. Naszą „Trójkę” reprezentowały trzy uczennice, wyłonione do tego zadania podczas szkolnych eliminacji na Mistrza Ortografii: Maria Król (6b), Marta Chmiel (6b) i Hanna Biały (6c). Oprócz rywalizacji na pióra, dziewczynki miały okazję wziąć udział również w ciekawym spotkaniu z jednym z najstarszych cieszyńskich szewców – panem Bronisławem Plintą oraz w warsztatach w cieszyńskiej Bibliotece Pedagogicznej. Najlepszą okazała się Maria Król, która zajęła siódme miejsce i została wyróżniona. Gratulujemy!

10 i 11 kwietnia 2017 r. zorganizowano dla uczniów klas IV-VI konkurs z języka angielskiego. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych obowiązujących w Wielkiej Brytanii. Uczniowie jako co roku chętnie wzięli udział w zmaganiach konkursowych.

Kategoria klas czwartych

Kategoria klas piątych

Kategoria klas szóstych

Konkurs SUDOKU

19 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs sudoku. 1 miejsce wśród uczniów klas trzecich i czwartych zdobył
Franciszek Olszar z klasy 3a,
2 miejsce zdobyła Dominika Pobożna z klasy 4b.
Wśród uczniów klas piątych i szóstych najlepszy okazał się
Franciszek Tomaszczyk z klasy 6b,
a drugie miejsce zajęła Patrycja Świercz z klasy 6b.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

przyrodniczo - krajoznawczy

We wtorek 13 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs przyrodniczo - krajoznawczy dla klas 6. W konkursie wzięło udział 10 wyróżniających się uczniów, którzy zmierzyli się z 25 pytaniami przygotowanymi przez Komisję Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. Na koniec wyłoniono zwycięzców, których nagrodzono i uhonorowano dyplomami.

Oto laureaci:

W dniu 11.10.2016 odbyły się Mistrzostwa Cieszyna Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej. Nasza reprezentacja spisała się rewelacyjnie wygrywając pewnie wszystkie mecze w grupie. W finale musieliśmy uznać wyższość SP2, mimo to awansowaliśmy z drugiego miejsca do kolejnego etapu rozgrywek.

Niestety podczas jednego z meczy nasz bramkarz Wojtek Sekuła nabawił się kontuzji kolana - życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Wojtku, jesteś nam bardzo potrzebny!

Trójkę reprezentowali: Laura Kłębek, Wojciech Sekuła, Kacper Szewczyk, Dominik Lewczuk, Kacper Sierant, Rafał Fornal, Łukasz Fornal, Jan Mendroch, Mikołaj Wysocki, Kajetan Klimosz.

Drużynę przygotował: p. Adam Rakus

bieganie

OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE UCZNIÓW KLAS 4-6 W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Szkolny konkurs plastyczny "Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda"

konkurs plastyczny "Wrażliwi na sztukę" - "Lubię sobie pomalować"

Międzynarodowy konkurs plastyczny "Mieszkam w Beskidach"

Miejski konkurs plastyczny "W krainie motyli"

"Poznajemy pomniki przyrody" konkurs plastyczny organizowany przez LOP Cieszyn

Braliśmy również udział m.in. w konkursach "Szron na drzewach jak koronki', "Dom pachnący ciastem i miłością", "Strażak w oczach dziecka" a także w szkolnym konkursie korczakowskim organizowanym przez naszą szkołę z okazji Święta Patrona.

KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

Dnia 30 listopada 2016 r. odbył się
Konkurs Piosenki Religijnej „Radosny Chrześcijanin” .

Wśród licznych wykonawców zwycięzcami zostali:

Wyróżnienia :

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu piosenek.

Zapraszamy do udziału w następnym roku szkolnym.