„Super Kids”

7-go czerwca 2016 w Szkole Podstawowej nr 15 odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas 1-3 „Super Kids”. Zgodnie z tradycją reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Serdecznie gratulujemy wspaniałej drużynie z Trójki!

Konkurs Plastyczny "Plecak pełen słońca"

We wrześniu 2015 roku odbył się szkolny konkurs plastyczny "Plecak pełen słońca".

Oto laureaci:

Klasy młodsze:

Klasy starsze:

Szkolny konkurs "Mistrz ortogragfii"

W środę 13 kwietnia miało miejsce ogłoszenie wyników szkolnego konkursu na mistrza ortografii. W rywalizacji, trwającej od października i obejmującej w sumie cztery etapy – dyktanda, wzięło udział ponad trzydziestu uczniów z klas 4-6. Ich zadaniem było popełnić jak najmniej błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, a co za tym idzie zdobyć jak najmniej punktów karnych, które były za każdym razem dodawane do poprzednich wyników. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze i dostarczyła uczniom wielu emocji. Do czwartego, ostatniego etapu, przystąpiło dziewięcioro uczniów z najlepszymi wynikami. Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że mistrzami ortografii zostali:

Pozostali uczniowie wyróżnieni udziałem w czwartym etapie konkursu to:
Milena Bertin (5a), Maria Król (5b), Julia Gorczyca i Liliana Kistowska (5c), Hanna Broda i Grzegorz Łaszcz (6b)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za rywalizację w miłej atmosferze :)

Organizatorem konkursu była pani Julia Lipińska.

ort

LET’S WRITE IT !!

W ostatnim tygodniu maja zorganizowano w naszej szkole I DYKTANDO z języka angielskiego „Let’s write it!”. Dziewiętnastu uczniów naszej szkoły postanowiło sprawdzić swoje umiejętności pisania nowych dla nich tekstów „ze słuchu”. Na podstawie zapisanego przez siebie tekstu uczestnicy musieli rozwiązać dodatkowe zadania.

Klasy czwarte

Klasy piąte

Klasy szóste

Konkurs przyrodniczy

We wtorek 15.12.2015r. uczniowie klas 5 naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie konkursu przyrodniczego pt. „Polskie Parki Narodowe”. Konkurs przeprowadził pan Jan Machała, przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody, działającej przy cieszyńskim Oddziale PTTK.

Przez szczegółowy test 30 pytań przebrnęło 7 najzdolniejszych uczniów, spośród których wyłoniliśmy zwycięzców.

Gratujemy Natalii Płoskonce (5a) za zdobycie I miejsca, Milenie Bertin (5a)- II miejsce, Gabrysi Łukosz- miejsce III oraz Michałowi Kożdoniowi- IV miejsce.

Rozdaniu nagród towarzyszyli zaproszeni goście- Prezes Oddziału PTTK Beskid Śląski- pan Jacek Tyczkowski, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele przyrody.

W dniu 10. czerwca piłkarze naszej szkoły wzięli udział w turnieju "Sportowy tryb życia bez narkotyków i przemocy".

Chłopcy z "Trójki" pewnie wygrali wszystkie mecze nie tracąc ani jednej bramki!

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Kamil Nowak, zaś puchar dla najlepszego strzelca turnieju trafił do Wojciecha Maciejowskiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Węglorz, Kamil Nowak, Tomasz Legierski, Wojciech Maciejowski, Dominik Waniński, Filip Wałga, Marcin Adamczyk, Franciszek Szymański, Wojciech Polok. Drużynę przygotował p. Adam Rakus

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Naszym piłkarzom mocno kibicowali uczniowie klasy 2d wraz ze swoją wychowawczynią p. Beatą Śliż

"Jak wygląda wiatr?"

Kolejny konkurs "Jak wygląda wiatr?" zorganiował Cieszyński Ośrodek Kultury - Dom Narodowy w Cieszynie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół w naszym mieście a także przedstawiciele przedszkolnej i szkolnej społeczności Czeskiego Cieszyna. Uroczystość wręczenia nagród była dość kameralna. W tym konkursie uczestniczyło ok. 200 artystów – z czego nasza szkoła przedstawiła 40 obrazków.

Na trzecim miejscu uplasowała się Nadia Cieślar z klasy 4b.

Gratulujemy wszystkim autorom prac!

art

„Mój przyjaciel żubr”

21 listopada w Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel żubr”, którego organizatorem było Nadleśnictwo Kobiór. Konkurs zorganizowano, by uczcić 150 lecie istnienia żubrów w pszczyńskich lasach.
W konkursie tym wyróżniono uczennicę naszej szkoły Martę Mędralę z klasy 5a. Wyjątkowa praca Marty w całości wykonana została z kawy. Podczas wręczania nagród, wyróżnieni laureaci obejrzeli prezentację multimedialną pt.: „Historia żubrów pszczyńskich” oraz zwiedzili zagrodę pokazową tychże zwierząt.
Do udziału w konkursie, Martę zachęciła wychowawczyni p. Aleksandra Broda.