Uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Dnia 25 i 27 października 2016 r. w bibliotece szkolnej miało miejsce uroczyste Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, w którym udział wzięli uczniowie klas: 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 2F. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Witajcie w magicznym świecie książek”, podczas którego nasi najmniejsi czytelnicy zostali zapoznani z zasadami korzystania z księgozbioru i  obowiązkami użytkownika biblioteki szkolnej. Drugoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali  tekstów z magicznym motywem w tle, a także rozszyfrowywali zagadki przygotowywane przez specjalnie zaproszonych gości – uczennice Hogwartu – szkoły dla czarodziejów znanej z serii książek o Harrym Potterze. Pani bibliotekarka przekonywała zebranych, że wszyscy, którzy potrafią czytać, posiadają magiczną moc. Czytając, możemy w dowolnej chwili ją uaktywnić i przenieść się do wspaniałego świata fantazji zaklętego w książkach. Czytanie przecież nie tylko skutecznie rozwija naszą wyobraźnię, ale powtarzając za Wisławą Szymborską to także „najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Na koniec spotkania uczniowie  złożyli uroczyste ślubowanie o treści:

,,My uczniowie drugiej klasy

Tobie, książko, przyrzekamy,

Że szanować Cię będziemy,

Krzywdy zrobić Ci nie damy.

Obowiązków czytelnika

Będziemy przestrzegać pilnie

I z Twych rad i Twych mądrości

Korzystać od dziś usilnie!

Przyrzekamy!

Na pamiątkę miłej uroczystości dzieci otrzymały dyplom i zakładkę do książek. Ten  radośnie spędzony czas z pewnością na długo zapadnie wszystkim w pamięci.

klasa 2a klasa 2b klasa 2c

klasa 2d klasa 2e klasa 2f