2019/2020

  Wigilijka 
       
 

 

2018/2019

"Piknik Ekologiczny 2018" >>>

 

2017/2018

  Kraków  

 

2016/2017

         
   Konferencja prasowa z Tomkiem Sawyer'em   
         
    Kulig 2017    
         

Jesienne wojaże czwartoklasistów

Pomimo niesprzyjającej aury 13 października klasy 4a oraz 4c wyruszyły na swoją pierwszą wycieczkę „klas starszych”. Celem wyjazdu było: Bielskie Studio Filmów Rysunkowych oraz Góra Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Najpierw poznaliśmy tajemnice powstawania filmów rysunkowych, po czym mogliśmy zrelaksować się przy projekcji filmów: Bolek i Lolek oraz Reksio. Następnie autokarem  udaliśmy się do Międzybrodzia Żywieckiego, by tam kolejką wjechać na szczyt Góry Żar. Niestety widoki mocno ograniczała mgła, więc skupiliśmy się na informacjach dotyczących elektrowni szczytowo-pompowej Żar. W drodze powrotnej oczywiście zatrzymaliśmy się na obiad w Mc’Donaldzie. Już czas planować następne, tym razem wiosenne wyjazdy...:)

         
   
         

2015/2016

Wiosenne eksperymenty

Z okazji dnia Św. Walentego
uczniów naszej klasy
odwiedziła szkolna poczta walentynkowa
z małymi upominkami.
 

Mandale w wykonaniu uczniów klasy 3a.

Boho, hippi i etno w wykonaniu uczestników koła plastycznego.

Dnia 8.02 uczniowie klasy 3a uczestniczyli w programie profilaktycznym „Nie pal przy mnie proszę”. W ramach tego programu uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których wymieniali się informacjami na temat wpływu różnych czynników na nasz stan zdrowia. Ponadto rozwiązywali krzyżówkę tematyczną.

Program prowadziła p. Paulina.

 

Dnia 5.02.2016 uczniowie klasy 3a uczestniczyli w balu karnawałowym, w czasie którego lecieli karnawałowym samolotem prze morza m.in. muzyki free style oraz innych stylów tańca.

Było fantastycznie.
 

W nawiązaniu do bloku tematycznego Nasze Małe Ojczyzny omawianego w czasie zajęć zintegrowanych, uczestnicy koła plastycznego stworzyli łowickie wycinanki.

Uczniowie klasy 3a przygotowali najciekawsze informacje w postaci plakatów o wybranych regionach Polski.

Zimowy krajobraz powstał w czasie zajęć koła plastycznego. Powstał on ze starych, pociętych firanek oraz bandaży.

Impresjonizm w wykonaniu uczniów klasy 3a


Dnia 21.01 wybraliśmy się na zimowe szaleństwa na śniegu. Zabraliśmy ze sobą jabłuszka  i wszystko to na czym da się zjeżdżać z górki. Próbowaliśmy tez ulepić bałwana, tym razem bez skutku. Może następnym razem się nam uda.

     
     


Uczniowie klasy 3a wykonali tzw. Imienniki, w których zawarli najistotniejsze informacje związane z pochodzeniem własnych imion oraz z cechami charakteru.   
     
     

W październiku br. uczniowie klasy 3a dzięki uprzejmości pana Stanisława uczestniczyli w wycieczce do jednej z cieszyńskich piekarni. W ramach spotkania z piekarzami uczniowie dowiedzieli się jak powstaje naturalny zakwas chlebowy, jak wyrabia się ciasto m.in. na chleb oraz jaki sprzęt jest potrzebny do wypieku pieczywa. Ponadto nasi podopieczni pod czujnym okiem Pana Staszka samodzielnie formowali ciasto z którego powstało przepyszne pieczywo: bułki oraz hałki, które następnie zostało wypieczone w piecu. Dodatkowo mieliśmy okazję wyciągać świeżo upieczone pieczywo, dzięki czemu dowiedzieliśmy się jak ciężka jest praca piekarza.
Jeszcze raz dziękujemy za zorganizowanie oraz możliwość uczestniczenia w edukacyjnej wycieczce związanej z wypiekiem chleba.
 
     
     

Uczniowie kl. 3a wykonali postacie z łupin orzechów, czapeczek żołędzi oraz gałązek i owoców jarzębiny. 

   
 

W ciągu kilku ostatnich dni uczniowie kl. 3a omawiali przygody bohaterów „Dzieci z Bullerbyn”. Dokonali m.in. opisu ich cech charakteru oraz wyglądu oraz wykonali zbiorową pracę na której zamieścili wszystkie podstawowe informacje dotyczące miejsc oraz postaci związanych z lekturą. 
 
     
 
Kamień taki niepozorny twór Ziemi, a co można z niego wyczarować? Zobaczcie sami.     

 

W październiku b.r. uczniowie klasy 3a poszerzali zakres wiedzy związany z lasem, jego mieszkańcami oraz roślinnością. Efektem podsumowującym ten etap są prace naszych uczniów.

 

Przedstawiamy prace plastyczne wykonane techniką kropkową.

 

W czasie zajęć koła plastycznego uczniowie wykonali pracę plastyczną pt. „Nadmorska sosna”. Praca przedstawia sosnę smaganą nadmorskim wiatrem.

 

Knill

  Dnia 13.10 uczniowie klasy 3a pod kierunkiem Pani Ewy i pani Weroniki uczestniczyli w zajęciach prowadzonych metodą stymulacji polisensorycznej wg pór roku. Tym razem nasi uczniowie poznali ostatnią z pór roku – jesień. W czasie zajęć, w klasie dominował kolor żółty. Uczniowie wysłuchali melodii A. Vivaldiego „Cztery pory roku – jesień". Poznali żywioł jesieni – wiatr, przy czym wprawili w ruch żółte chusteczki. Olejek lawendowy służył do wykonania masażu dłoni. Dodatkowo uczniowie poznawali smak miodu z orzechami, a w ramach zdrowego odżywiania wykonali kanapki z produktów spożywczych w kolorze żółtym oraz z pieczywa pełnoziarnistego.
W czasie ww zajęć uczniowie nabywali takich umiejętności jak komunikowanie się, budowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa oraz poznawanie świata za pomocą wielu zmysłów. 
     
 

Pani jesień

W ramach zajęć koła plastycznego uczniowie klasy 3a wykonali twarz Pani jesieni. Do wykonania posłużyli się  

Zwierzęta hodowlane

Uczniowie naszej klasy wykonali zwierzęta hodowlane. Do wykonania pracy posłużyła bibuła

-------------------------------------------------------------

2014/2015

Dnia 24.06 uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach medialnych organizowanych przez Cieszyński Dom Kultury. Tym razem  rozpoznawali cechy dobrych i złych bohaterów filmowych. Po zakończonej projekcji sami zamienili się w twórców postaci, chłopcy – malowali postacie o zabarwieniu negatywnym , a dziewczynki – pozytywnym. Prezentujemy efekty ich pracy.
 
1 2 3
 

W związku ze zbliżającymi się wakacjami uczniowie klasy 2a zapisywali dobre rady, które warto wykorzystać w czasie wakacji. 

       
 

Praca plastyczna - chłopak i dziewczyna

   
 

   
W czwartek 18 czerwca uczniowie klasy 2a uczestniczyli w zajęciach prowadzonych metodą stymulacji polisensorycznej. Dzięki ww metodzie poznali kolejną porę roku – lato, którego symbolem jest kolor czerwony. Ponadto opisywali przedmioty, sytuacje i owoce związane z tą porą roku. Uzupełniali tekst brakującymi literami oraz kolorowali wybrany owoc. Cała atmosfera została  okraszona przedmiotami w kolorze czerwonym oraz zapachami lata, m.in. truskawkami, których uczniowie mieli okazję skosztować.   
 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klasy 2a
wykonali prace plastyczne pt. „Wesołe balony”.
Do wykonania prac użyli gąbek, farb plakatowych oraz ozdobnego papieru.
   

 

W ramach zajęć zintegrowanych uczniowie naszej klasy wykonali pracę techniczną pt. „Wąż”. Do wykonania pracy potrzebne były rolki papieru toaletowego, papier kolorowy, samoprzylepny oraz sznurek.
 

W związku z realizacja zajęć związanych z historią papieru uczniowie naszej klasy wykonali prace plastyczne pt. „Papirus”. Do jej wykonania użyli kartek z bloku technicznego, bandaży, kawy rozpuszczalnej, oraz kleju. Obrazy przedstawiające pustynię zostały naniesione za pomocą kredek bambino.
   

W maju uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę klasową do „Chlebowej Chaty” w Górkach Małych. Uczniowie dowiedzieli się jak żyli ich przodkowie. Poznali proces powstawania masła i twarogu oraz sprzętów do tego wykorzystywanych. Ponadto młócili cepami i mielili zboże na żarnach. Dowiedzieli się również w jaki sposób pozyskuje się miód. Mieli okazję własnoręcznie formować podpłomyki oraz kosztować je z miodem i wytworzonym w naturalnych warunkach twarogiem.
           
 

W maju br. szkolnego uczniowie klasy 2a wzięli udział w konkursie ortograficznym. Wyniki zostały ogłoszone w czerwcu. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu aż dwie uczennice naszej klasy Julia i Justyna zdobyły tytuł mistrzów ortografii. Gratulujemy!

 

Zgodnie z tradycją, tuż przed Wielkanocą, uczniowie klasy 2a ozdabiali jajka, które zostały umieszczone w wielkanocnym koszyczku.
         
         
   

W czwartek 26.03.15 założyliśmy w klasie eksperymentalną hodowlę rzeżuchy. Posialiśmy nasiona w dwóch osobnych pojemnikach. Pierwszy z nich postawiliśmy w nasłonecznionym miejscu (na parapecie), drugi na półce, tam gdzie nie dociera światło słoneczne. Wyniki naszej eksperymentalnej hodowli można zobaczyć na zdjęciach.
         
         
   

Zdrowe odżywianie to kolejny temat naszych zajęć, w ramach których uczniowie klasy 2a wykonali piramidy żywieniowe. 
   
 
 
W związku z nadejściem wiosny uczniowie klasy 2a wykonali plakaty. A oto efekty naszej pracy. 
 
 
 
  W czasie omawiania zajęć związanych z tematyką rodzinną, każdy uczeń naszej klasy
projektował swój wymarzony tort urodzinowy.
 
 
   
       
 
W związku z nadejściem wiosny uczniowie naszej klasy wykonali marzannę:
 
   

„A karnawał trwa....”

W ramach zajęć zintegrowanych uczniowie klasy 2a projektowali według własnych pomysłów stroje karnawałowe i uczestniczyli w tegorocznym balu.

 
   

Zimowe inspiracje 

Dnia 23.01.2015r. uczniowie klasy 2a uczestniczyli w zajęciach prowadzonych Metodą Porannego Kręgu pod kierunkiem p. Weroniki – nauczyciela prowadzącego - oraz p. Ewy nauczyciela wspomagającego.

Uczniowie za pomocą stymulacji polisensorycznej poznali porę roku - zimę. Zajęcia składały się z kilku następujących po sobie etapów, w którym każdy ze zmysłów był odpowiednio pobudzany.

Zajęcia rozpoczęły się od pobudzenia zmysłu węchu, za pomocą zapalenia lampki o zapachu miętowym. Zmysł słuchu został aktywizowany za pomocą śpiewania piosenki powitalnej, odtworzenia nagrania muzyki relaksacyjnej – szumu wody, wystukiwania rytmu do piosenki „Hu, hu, ha...”za pomocą takich instrumentów jak: dzwonki, bębenki oraz za pomocą wiersza M. Strzałkowkiej „Śnieżek”. Doświadczenie dotyku opierało się na masażu dłoni, dmuchaniu białych chusteczek, poznawaniu żywiołu wody poprzez wykonanie doświadczenia z kostkami lodu. Smakowanie cukierków o smaku miętowym oblanych czekoladą pozwoliło na pobudzenie zmysłu smaku. Dodatkowo w całej sali dominował kolor biały i niebieski.

Dzięki zajęciom prowadzonym metodą Porannego Kręgu uczniowie odbierali bodźce za pomocą wielu zmysłów, co przybliżyło im otaczający świat. Ww. zajęcia pozwoliły uczniom na  budowanie poczucia odrębności i autonomii oraz podniesienie własnej samooceny. Dodatkowo nabyli doświadczeń społecznych takich jak: wzajemna komunikacja oraz współpraca, nawiązywanie kontaktu wzrokowego,  oraz uwrażliwienie na piękno przyrody. Również ćwiczyli koncentrację uwagi oraz pamięć.

   
   
   
 

Rok ma 12 miesięcy 

Uczniowie klasy 2a wykonali prace za pomocą kolażu przedstawiające 12 miesięcy.

 
       
       
       
   
Kino szkoła 
 

Dnia 19.11.2014 uczniowie klasy 2a wraz z opiekunami wybrali się do Domu Narodowego w Cieszynie, na warsztaty pt. „Jak powstaje film. Zawody”. Pod kierunkiem animatora spotkania Pana Marcina uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje film oraz wcielili się w role filmowców i zawodowców kierujących powstaniem filmu. Wspólnymi siłami wraz z animatorem nakręcili własny film – gatunek „horror”. Po każdym nagraniu film był analizowany zarówno przez uczniów jak i prowadzącego. W czasie warsztatów panowała miła atmosfera, a uczniowie opuścili Dom Narodowy pełni wrażeń.
Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

zdjęcia
  
Warszawa 
 

W ramach zajęć zintegrowanych uczniowie klasy 2a poznali najważniejsze miasta Polski oraz ich zabytki. Jednym z nich była Warszawa. Tu uczniowie po prezentacji oraz opisaniu zabytków wraz z wychowawcą stworzyli gazetkę nawiązującą do tematu zajęć.

     
     
     
  
Święto Niepodległości 
 

Aby uczcić zbliżające się Święto Niepodległości uczniowie klasy 2a wraz z opiekunami wybrali się pod Pomnik Odrodzenia Państwa Polskiego.  Tam zapaliliśmy znicze oraz minutą ciszy upamiętniliśmy tych, którzy walczyli za naszą wolność.

 
     
  
Technika punktowa  
 

Uczestnicy koła plastycznego – uczniowie klasy 2a - przedstawili jesienne drzewo nanosząc jego kształty za pomocą techniki punktowej – kolorowych kropek.

 
     
     
  
Malowanie na cukrze 
 

Tym razem uczniowie klasy 2a, w ramach koła plastycznego, eksperymentowali z cukrem, który został przyklejony do papieru. Następnie za pomocą farb uczniowie nanieśli jesienne owoce.

 

     
 
  
 
 Jesienna martwa natura  
 

W ramach koła plastycznego pod kierunkiem Pani Ewy uczniowie klasy 2a stworzyli prace plastyczne na papierze ściernym. Uczniowie za pomocą pasteli przenieśli na papier jesienną martwą naturę.

 
     
     
     
  
-------------------------------------------------
2013/2014
Wycieczka do Ustronia
 
Dnia 28.05.2014r. pod opieką naszych pań: Ewy Gajewskiej oraz Weroniki Danelczyk - Gogółki uczestniczyliśmy w wycieczce szkolnej do Ustronia, na „Łaciate Ranczo”.

Pobyt na „Łaciatym Ranczu” rozpoczął się zajęciami z hipoterapii, w ramach których mieliśmy okazję oswoić się z końmi, uczestniczyć w przejażdżce, zapoznać się z budową ciała konia oraz pielęgnować go.
     
 
Poznaliśmy również zabudowania gospodarcze w tym stodołę, zaznajomiliśmy się z jej funkcjonowaniem oraz uczestniczyliśmy w skokach na sianie. Oglądaliśmy ptactwo oraz zwierzęta w gospodarstwie wiejskim, które znajdowało się na terenie „Łaciatego Rancza”. Pod baczną opieką nauczycieli i pań prowadzących mogliśmy karmić zwierzęta, dotykać i głaskać.
 
 
Ponadto uczestniczyliśmy w pogadance związanej z codziennym życiem i wyglądem zwierząt. Po zajęciach zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek i chleba. W międzyczasie jedna z opiekunek przeprowadziła quiz. Pytania były związane z pielęgnacją i życiem zwierząt na „Łaciatym Ranczu”. Każdy uczeń za prawidłowo udzieloną odpowiedź otrzymał słodką nagrodę. Niestety ze względu na warunki pogodowe (zbliżającą się burzę) nie uczestniczyliśmy w konkurencjach sportowych.