Karnawał w naszej klasie

W tłusty czwartek uczniowie klas czwartych i piątych bawili się na karnawałowej dyskotece.Dla naszej klasy była to naprawdę udana impreza! Bawiliśmy się znakomicie, prawie nie schodząc z parkietu. W krótkich przerwach między kolejnymi tańcami „wpadaliśmy” do naszej sali, żeby się napić i coś zjeść. Mieliśmy mnóstwo pączków…, pizzę i pyszne soki. Było wspaniale!

H. Kielar

I półrocze  i ferie już za nami! Czas na podsumowanie.

Uczniowie naszej klasy całkiem dobrze poradzili sobie z opanowaniem wiadomości. Uzyskaliśmy średnią ocenę 4,22. Najlepsi spośród nas to: Julia Marek, Ola Wrona i Konrad Chmielniak. W klasyfikacji półrocznej uzyskali średnią ocen powyżej 5. Za zaangażowanie i bardzo dobre oceny otrzymali stypendia.  W połowie stycznia zakończył się także nasz klasowy konkurs na najbardziej kulturalnego ucznia.  Na ten zaszczytny tytuł zasłużyli: Julia Marek, Ola Wrona i Krzysiu Matuszny.

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną  22 grudnia  spotkaliśmy się  w niezwykłej magicznej  atmosferze. Przy blasku choinkowych lampek opowiadaliśmy o zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem w naszych domach rodzinnych. Składaliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem. Wiele emocji towarzyszyło przy rozpakowaniu prezentów, które dla siebie przygotowaliśmy. Było też wspólne śpiewanie kolęd. Na zakończenie obejrzeliśmy przygotowane przez młodszych kolegów przedstawienie jasełkowe.

Krzysztof Matuszny

Niezwykła lekcja

5 grudnia w naszej klasie odbyła się … uczta bogów. Nasza sala zamieniła się w Olimp! Pojawili się bogowie, boginie i  herosi. Na stołach znalazły  się boskie przysmaki: winogrona, mandarynki, pomarańcze. Każdy uczeń zaprezentował się w roli wybranego przez siebie bohatera mitologii greckiej. W miłej atmosferze powtórzyliśmy wiadomości o niezwykłych bohaterach starożytności.                                                                                  Ola Wrona

Uczymy się pomagać!

W listopadzie i grudniu na zajęciach wychowawczych wspólnie z naszą wychowawczynią i mamą naszych kolegów przygotowywaliśmy ozdoby na świąteczny kiermasz. Bardzo nam zależało, żeby były wyjątkowo piękne. Postanowiliśmy bowiem część zarobionych pieniędzy przekazać za pośrednictwem SK TPD na pomoc chorym kolegom.   Nasz pomysł przedstawiliśmy uczniom innych klas, zachęcając ich do przyłączenia się do naszej inicjatywy.

18 lutego 2017 roku otrzymaliśmy podziękowania od TPD i słodycze i choć  w naszym działaniu kierowaliśmy się sercem, było nam miło.

Wycieczka do Bielska – Białej

4 listopada udaliśmy się  na  wycieczkę do Bielska – Białej.  Najważniejszym powodem naszej podróży był spektakl w Teatrze Lalek Banialuka pt. „ Wąż”.  Wcześniej odwiedziliśmy Galerię Bielską B W A, gdzie obejrzeliśmy wystawę pt. „ Odejście”.  Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w galerii. Prezentowane prace nie zawsze były dla nas zrozumiałe, niektóre, jak rzeźba z masła, budziły nasze zdziwienie. Natomiast spektakl teatralny bardzo się wszystkim spodobał. Była to poruszająca historia o potrzebie ciągłego udoskonalania siebie, wspaniale zagrana, z niezwykłą scenografią. Ostatnim punktem naszej wyprawy było kino, w którym obejrzeliśmy zabawny, a zarazem wzruszający film pt. „Sekretne życie zwierząt domowych”

28 października 2016 roku wybraliśmy się
na wycieczkę dydaktyczną.

W Bibliotece Miejskiej uczestniczyliśmy w interesujących warsztatach chemicznych „ Zeluś”. Zajęcia prowadził znany nam z ubiegłego roku pan Dawid Staniek. Tym razem mieliśmy okazję poznać tajemnice zjawisk chemicznych, niektórym z nich towarzyszyły płomienie. W wykonywaniu doświadczeń brali udział nasi koledzy. Kolejnym  punktem naszej wyprawy było spotkanie z p. Studnickim – etnografem. W jednej z sal Muzeum Śląska Cieszyńskiego opowiadał o obrzędach i zwyczajach naszego regionu związanych z tradycyjnymi pracami na wsi; od żniw aż do Nowego Roku. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Sali Sesyjnej Ratusza, gdzie odbywają się posiedzenia Rady Miejskiej. Poznaliśmy niezwykle ciekawą historię tego miejsca.

Konrad Chmielniak

1 września 2016 roku tradycyjnie świętowaliśmy inaugurację roku szkolnego 2016/2017.

Dla naszej klasy było to niezwykłe rozpoczęcie roku szkolnego ponieważ wspólnie z koleżankami  i kolegami z klasy 5 c przygotowaliśmy powitanie uczniów klas czwartych. Przygotowania rozpoczęliśmy na tydzień przed zakończeniem wakacji. Opiekę nad całym przedsięwzięciem sprawowały nasze wychowawczynie. Krótka inscenizacja o wakacjach spodobała się naszym młodszym kolegom i koleżankom z klas czwartych. Na zakończenie występu otrzymaliśmy gorące brawa.

Julia Marek

20.06.2016r.
Wyście do Miejskiej Bibliotece Publicznej >>>

6.06.2016r.
Spotkanie z przedstawicielem Klubu Gaja z Wilkowic
"Płazy" >>>

18.04.2016r.
„ Było sobie życie….” >>>

Kinoszkoła
Jak powstaje film science fiction >>>

8.02.2016r.
Kulig >>>

Wigilijka klasowa >>>

18.12.2015r.
Prezenty dla nas i od nas >>>

25.11.2015r.
Dyskoteka andrzejkowa >>>

3.11.2015r.
Kinoszkoła >>>

16.10.2015r.
Niezwykła lekcja >>>

3.10.2015r.
Rajd PTTK "Pożegnanie lata" >>>

2.10.2015r.
Wycieczka po Cieszynie >>>

18.09.2015r
„Cieszyńskie śpiewanie” >>>

------------------------------------------------
Zwiedzamy Pomorze "Zielona Szkoła" >>>
----------------------------
U nas wciąż coś się dzieje >>>

------------------------------------------------

„Jak o siebie dbać, by chorobie się nie dać” >>>
Owocowa sałatka >>>
Dzień Zwierząt >>>

Przedstawienie terapeutyczne >>>
Dzień Babci i Dziadka >>>
"Mikołajki i Wigilijka >>>
"Owocowe stworki" >>>
"Dzień Zwierząt" >>>
Nasza klasa

Klasa Ia to zespół bardzo aktywnych i zdolnych uczniówJ. Należy do niego 6 dziewczynek i 13 chłopców, wychowawcą klasy jest p. Martyna Dulęba i p. Magdalena Kusek - Pagieła.

Uczniowie klasy Ia:

1. Dawid Bukowczan