Byliśmy i my:-)
Jak co roku wiosną kolejne klasy wyruszają w różne strony Polski na klasowe wycieczki. Również my – 5a i 5c – postanowiliśmy wspólnie spędzić czas poza murami szkoły, łącząc przyjemne z pożytecznym. Tym razem chcieliśmy poznać tajemnice Krakowa. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem, by już o godzinie 9.30 rozpocząć zwiedzanie starej stolicy Polski pod czujnym okiem Pani przewodnik. Rozpoczęliśmy oczywiście od Smoczej Jamy, następnie mogliśmy podziwiać piękno Wawelu, gdzie każdy miał okazję sprawdzić poziom swojej historycznej wiedzy. Kolejno wędrując krakowskimi uliczkami, dotarliśmy na Rynek Główny, by potem zwiedzić kościół Mariacki i z bliska zobaczyć Sukiennice z herbem Cieszyna. Oczywiście znalazł się też czas na kupienie pamiątek. Drugą częścią naszego wyjazdu była wizyta w Ogrodzeń Doświadczeń, podczas której każdy  miał możliwość wzięcia udziału w ciekawych eksperymentach fizyczno-chemicznych. Ten czas z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci. Już czekamy na następne wycieczki, a pomysły na nie kłębią się w naszych głowach:-)

Nocowanie 5c

Sobotnie spotkanie

Pożegnanie jesieniJ

By ostanie promienie ciepłego słońca służyły zabawie, korzystając z gościnności państwa Sitków, klasa 5c wraz z wychowawcą p. E.  Pisarek wzięła udział w spotkaniu integracyjnym na łonie natury. Wspólnymi siłami zorganizowano ognisko klasowe, zabawy integracyjne i stół uginający się od smakołyków. Nie zabrakło nawet pieczonych ziemniaków. Jednym słowem – byle do wiosny…:)

Wigilijka klasowa

Wieczór Mikołajkowy

W grudniowe popołudnie nasza klasa zebrała się, by wspólnie spędzić wieczór. Celem spotkania była przede wszystkim integracja zespołu, podczas którego poznawaliśmy dalsze losy bohaterów książki Tajemnica mostu, a także oglądaliśmy „mikołajkowe filmy”. Znalazł się także czas na ekranizację lektury – Pinokio. Mogliśmy porozmawiać przy stole pełnym smakołyków dostarczonych przez naszych rodziców, za co im dziękujemy. Czyżby taki wieczór warto byłoby powtórzyć????

Andrzejki klasowe

W chłodne, listopadowe popołudnie emocje
sięgały zenitu, a to za sprawą pierwszej zabawy andrzejkowej .

BEZPIECZNIE TU I TAM W 4C

W naszej szkole rozpoczęto realizację programu firmy ORANGE – BEZPIECZNIE TU I TAM, który ma na celu edukuję w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Także nasza klasa miała możliwość poszerzenia wiedzy dotyczącej stosownych zasad internetowych. Dzięki materiałom dostarczonym przez ORANGE nasza multimedialna edukacja była niezwykle przyjemna. Ponadto nasi rodzice także mogą włączyć się w cały projekt  i razem z nami mogą poznawać tajniki Internetu.

Jesienne wojaże czwartoklasistów

Pomimo niesprzyjającej aury 13 października klasy 4a oraz 4c wyruszyły na swoją pierwszą wycieczkę „klas starszych”. Celem wyjazdu było: Bielskie Studio Filmów Rysunkowych oraz Góra Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Najpierw poznaliśmy tajemnice powstawania filmów rysunkowych, po czym mogliśmy zrelaksować się przy projekcji filmów: Bolek i Lolek oraz Reksio. Następnie autokarem  udaliśmy się do Międzybrodzia Żywieckiego, by tam kolejką wjechać na szczyt Góry Żar. Niestety widoki mocno ograniczała mgła, więc skupiliśmy się na informacjach dotyczących elektrowni szczytowo-pompowej Żar. W drodze powrotnej oczywiście zatrzymaliśmy się na obiad w Mc’Donaldzie.
Już czas planować następne, tym razem wiosenne wyjazdy...:)

------------------------------------------------

------------------------------------------------