2017/2018

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW
Dzięki uprzejmości Rodziców naszej uczennicy Amelki mieliśmy okazję bliższego poznania zawodu policjanta i fryzjerki. Najpierw odwiedził nas w szkole Tata – Policjant , który opowiadał nam o trudnej i odpowiedzialnej pracy w policji.
W późniejszym terminie wybraliśmy się do salonu fryzjerskiego, gdzie większość uczniów zamieniła się w fryzjerów i pod czujnym okiem Pani Fryzjerki – Mamy Amelki wykonała fryzury swoim kolegom. Efekty były rewelacyjne.

 Zawód - policjant   
   
     
     
     
     
 

 

 
     
  Zawód fryzjer    
     
     
     
     
Bal karnawałowy 2018 r.
   Wizyta w Leroy Merlin

W dniu 13.02.2018r. uczniowie naszej klasy uczestniczyli w szkółce sadzenia roślin „Dzieciaki sadzeniaki” zorganizowanej przez Leroy Merlin w Cieszynie. Podczas wizyty dzieci miały okazję zapoznać  się z prawidłowym sposobem sadzenia roślin. Pod czujnym okiem pracownicy sklepu, same mogły przesadzić piękne prymulki. Po skończonej pracy każdy uczeń otrzymał dyplom, słodką niespodziankę, soczek i oczywiście kwiatek, który własnoręcznie  zasadził
w pięknej doniczce. Kolejną miłą niespodzianką była przekazana dla naszej klasy piłka i gra Piłkarzyki.  Na zakończenie naszej wycieczki zwiedzaliśmy sklep. Oglądaliśmy rośliny, które można tam zakupić. Zapoznaliśmy się z jego ogrodniczym asortymentem. Niektórzy z uczniów mogli „dosiąść” traktorki do koszenia traw. Była to dla nas bardzo ciekawa wycieczka.

     
     
Dzień Babci i Dziadka w klasie 3e
Jak co roku, z okazji zbliżającego się święta, uczniowie klasy 3e zaprosili
do szkoły swoich drogich dziadków i babcie.
Tym razem kochane wnuczęta przygotowały dla miłych gości Jasełka.
W przygotowaniach do tej uroczystości jak zawsze mogliśmy liczyć  na pomoc Rodziców. Bez ich wsparcia nie dalibyśmy rady tak ugościć naszych drogich gości. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów, za upieczenie przepysznych ciast i pomoc w organizacji występów.

 
     
     

 

Wigilijka 2017

Już po raz trzeci uczniowie naszej klasy wraz z nauczycielami uczestniczyli
w klasowej wigilijce. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem
i składaliśmy sobie życzenia. Dzięki
 kochanym mamusiom  nasze spotkanie
było osłodzone przepysznymi ciasteczkami.
Na zakończenie tego szczególnego dnia wzięliśmy udział w Jasełkach przygotowanych przez uczniów klasy 3b
 oraz w Koncercie Świątecznym  przygotowanym przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

 
     Wizyta Mikołaja

Choć jest już stary, ma siwą brodę, lecz w grudniu dzieci odwiedza chętnie…
Jak co roku uczniów klasy 3e odwiedził Mikołaj w towarzystwie swoich pomocników i przyniósł nam piękne prezenty.

Dziękujemy
 
 
 

Tajemnice przyrody - Ptaki Cieszyna

W czwartek 23.11.2017r. uczniowie klasy 3d i 3e wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej,
a współfinansowanych z budżetu Gminy Cieszyn. Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie mogli zapoznać  się z wybranymi ptakami naszego regionu. Na zakończenie spotkania każdy własnoręcznie zamieniał papierową rolkę w sowę.

   
   
Poranek muzyczny 

Kolejne spotkanie z tego cyklu odbyło się 20.10.2017r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie. W bardzo ciekawy sposób zapoznano nas z budową fortepianu oraz różnymi sposobami gry na tym instrumencie– staccato, legato, piano, forte. Uczniowie mieli okazję wysłuchać kilka utworów muzyki klasycznej i  rozrywkowej. A po muzycznej uczcie wybraliśmy się na spacer po Wzgórzu Zamkowym.

   
     
     


W poniedziałek 16.10.2017r. spędziliśmy wyjątkowe chwile w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej . Uczestniczyliśmy w warsztatach „Andrzejki z Zespołem Ziemi Cieszyńskiej”. Przybliżono nam zwyczaje związane z andrzejkami, zapoznano nas z tańcem ludowym. Nawet zadbano o nasze brzuszki.
       

Poranek muzyczny
       
W Domu Narodowym w dniu 28.09.2017r. uczniowie naszej klasy mieli możliwość bliższego poznania perkusji.  Dowiedzieliśmy się jakie instrumenty wchodzą w skład perkusji, w jaki sposób jest z nich wydobywany dźwięk. 

2016/2017

Piknik
W ostatnią sobotę maja na boisku naszej szkoły odbył się Piknik Rodzinny. Na szczęście pogoda dopisała.
Nasza klasa też tam była i świetnie się bawiła. Na początku mogliśmy oglądać pokazy strażackie, później sami zaprezentowaliśmy się w przedstawieniu „Szewczyk Dratewka” oraz zaśpiewaliśmy kilka piosenek.
Na wszystkich czekały ciekawe atrakcje.

Up Piknik 2017 Slideshow

IMG_4453
IMG_4457
IMG_4458
IMG_4473
IMG_4474
IMG_4478
 

Przedszkolaki

W dniu 23.05.2017r. odwiedziły nas przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Cieszynie. Dla miłych  gości uczniowie naszej klasy przygotowali przedstawienie pt. „O Jasiu, pszczole, o wietrze i dzięciole” H. Bechlerowej, zaśpiewali kilka piosenek oraz zaprezentowali grę na bum-bum rurkach.  Młodsi koledzy mogli sami zagrać na tych rurkach. Wspólnie wykonaliśmy biedronki . Na koniec na dzieci czekały słodkości, wycieczka po szkole oraz zabawa na boisku szkolnym.

Wizyta przedszkolaków
 
 

  Planeta Energii

Na cieszyński rynek zawitało mobilne centrum nauki „Planeta Energii”.
Uczniowie naszej klasy z dużym zaciekawieniem oglądali różne ciekawe doświadczenia.

 
 

Wycieczka do Miasteczka Westernowego Twinpigs w Żorach
W tym roku wybraliśmy się na wycieczkę do krainy kowbojów. W poznawaniu Dzikiego Zachodu towarzyszyli nam uczniowie i nauczyciele z klasy 2a.
Na miejscu czekały na nas wspaniałe atrakcje oraz pokazy kowbojskie i indiańskie. Na chwilę mogliśmy poczuć ten westernowy klimat.

 
  
 
Wielkanocne jajo

Nasza klasa została wybrana przez Panią Dyrektor do udziału w konkursie organizowanym przez Leroy Merlin w Cieszynie.  Zadanie było proste, trzeba było tylko ozdobić jajko. Ale co to za jajo było – OGROMNE!!!!!!! Przez kilka dni, z dużym zapałem i przejęciem, wykonywaliśmy różne elementy dekoracji, które później zostały umieszczone na jajku. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych Rodziców, krewnych, nauczycieli, znajomych i nieznajomych zdobyliśmy najwięcej głosów i zajęliśmy I miejsce. DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE GŁOSY

Up Wielkanocne jajo Slideshow

IMG_4031
IMG_4032
IMG_4033
IMG_4035
IMG_4036
IMG_4038
IMG_4039
IMG_4040
IMG_4042
 
   
Up Spotkanie z iluzją Slideshow

IMG_3996
IMG_3998
IMG_3999
IMG_4000
IMG_4003
IMG_4004
IMG_4005
IMG_4006
IMG_4009
IMG_4013
IMG_4015
IMG_4016
IMG_4017
IMG_4018
IMG_4019
IMG_4021
IMG_4022
IMG_4025
IMG_4026
 
     
Up Warsztaty taneczne Slideshow

IMG_3953
IMG_3956
IMG_3957
IMG_3958
IMG_3959
IMG_3960
IMG_3962
IMG_3963
IMG_3972
 
  Marzanna
 
   
 
Up Karnawałowy korowód Slideshow

IMG_3974
IMG_3976
IMG_3978
IMG_3979
IMG_3980
IMG_3981
 
   
Up Muzyczny poranek - harfa Slideshow

IMG_3982
IMG_3983
IMG_3984
IMG_3985
IMG_3986
IMG_3987
 
Up Dzień Babci i Dziadka 2017 Slideshow
IMG_3931
IMG_3934
IMG_3937
IMG_3938
IMG_3940
IMG_3942
IMG_3943
IMG_3948
IMG_3950
IMG_3952
 
Karnawałowe szaleństwo
 
 
 Wigilijka
 
 
 
  Mikołajki  
     
     
 

English Fun Day 
 
 
 
Konkurs Orange
 

Uczniowie naszej klasy aktywnie włączyli się do konkursu edukacyjnego Bezpiecznie Tu i Tam  organizowanego przez Fundację Orange 2016. Wspólnie z nauczycielami i rodzicami poznawali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

 
 
 Śniadanie daje moc
 

W dniu 8.11. 2016r. uczniowie, nauczyciele i rodzice w całej Polsce włączyli się do akcji robienia zdrowego śniadania. Również nasza klasa bardzo aktywnie brała udział w tym wydarzeniu. Wspólnie z klasą 2a przygotowaliśmy pyszne kanapki, pasty, soki.
Na zdrowe śniadanie zaprosiliśmy Panią Dyrektor oraz innych nauczycieli.

 
Przedstawienie Kalejdoskop
 

Dzięki temu przedstawieniu wybraliśmy się w podróż po całym świecie. Poznaliśmy różne zwyczaje panujące na innych kontynentach. A przy tym świetnie się bawiliśmy. Niektórzy z nas mogli osobiście włączyć się do przedstawienia jako aktorzy, odgrywający ciekawe role.

 
Wycieczka dydaktyczna do Chlebowej Chaty
 

W dniu 3.11.2016r. wybraliśmy się na wycieczkę do Chlebowej Chaty. Podczas pobytu w tej chacie mieliśmy możliwość zapoznania się z procesem powstawania chleba, miodu oraz masła. Wnętrze chaty przeniosło nas wiele, wiele lat wstecz. I tak mogliśmy zobaczyć jak kiedyś dbano o czystość, jakie urządzenia używali dawniej ludzie, gdzie spano, jak gotowano posiłki. Dla wielu z nas dużym przeżyciem było zwiedzanie stodoły oraz możliwość wejścia na różne maszyny i pojazdy rolnicze. Największą atrakcją naszej wycieczki była okazja do zrobienia i zjedzenia własnych podpłomyków oraz degustacja chleba, miodu, masła, smalcu i kawy zbożowej.

 
Warzywa i owoce
 

W ramach programu Śniadanie Daje Moc uczniowie zapoznali się z zasadą dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony. Najpierw słuchaliśmy informacji na temat różnych warzyw i owoców, oglądaliśmy różne dary z sadu i ogrodu ukryte w koszu. Później sami mogliśmy odszukać w książkach informacje i ilustracje o warzywach i owocach. Na zakończenie naszych zajęć zabawiliśmy się w teatrzyk.

 
Pasowanie na czytelnika

Było nam bardzo miło, kiedy Panie z biblioteki zaprosiły nas do siebie.
Nie była to zwykła wizyta, ale dla nas bardzo ważna.
Podczas tego spotkania odbyło się pasowanie na czytelnika.
Pani Ania przypomniała nam zasady i zwyczaje, które panują w bibliotece.
Po złożeniu ślubowania każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom.

         
 
 
 
 
Robimy sałatkę owocową
 

Kiedy każą ci przyjść w sobotę do szkoły, to nie jesteś zbyt szczęśliwy. Ale kiedy wiesz, że będziesz mógł w tym dniu razem ze swoimi kolegami i koleżankami zrobić przepyszną i zdrową sałatkę owocową, to od razu robi ci się weselej i nie możesz do czekać się tej chwili, kiedy owoce pójdą w ruch. Nam się udało zrobić coś zdrowego i pysznego. Niektórzy z nas nawet mogli zabrać sałatkę do domu, aby poczęstować swoich bliskich.

 
Porady przemiłej Pani Dietetyczki
 

W ramach programu Śniadanie Daje Moc uczniowie naszej klasy uczestniczyli w  spotkaniu z dietetyczkami. Panie w bardzo ciekawy sposób przybliżyły nam zasady zdrowego odżywiania. Szczególnie zwróciły  nam uwagę na potrzebę spożywania śniadania przed pójściem do szkoły oraz zjadania drugiego śniadania w szkole. Nasze spotkanie zakończyła degustacja owoców.

 
Przedstawienie Jaś i Małgosia
 

To przedstawienie, oparte na losach i przygodach Jasia i Małgosi,  zawierało treści ekologiczne. Głównym celem tej bajki było przypomnienie nam o tym,  jak należy zachowywać się w lesie. Co wolno, a czego nie wolno nam robić podczas wyprawy do lasu.        

 

Poranek Muzyczny
W roli głównej wystąpiła gitara klasyczna.
Wysłuchaliśmy kilka ciekawych kompozycji za granych na gitarze przez gitarzystę. Dowiedzieliśmy się jak zbudowany jest ten instrument. 
W jaki sposób można wydobywać z niego dźwięki.
Wiemy dlaczego gitarzysta musi dbać o swoje paznokcie.

         
 
Skarby Cieszyńskiej Trówły
 

Po raz pierwszy uczniowie naszej klasy mogli wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pieśni regionalnych na cieszyńskim rynku. Razem z innymi uczniami i przedszkolakami uczestniczyliśmy w otwarciu cieszyńskiej trówły. Później było piękne śpiewanie. Naszą ulubioną pieśniczką jest Trzysta buczków we dworze.

2015/2016

 
Święto Rodziny
 
W maju świętujemy Dzień Matki, a w czerwcu Dzień Ojca. W związku z tymi ważnymi dla wszystkich świętami zaprosiliśmy naszych Kochanych Rodziców, aby wspólnie z nimi uczcić ich święto. Przygotowaliśmy dla naszych Rodziców wiersze, piosenki, inscenizację i tańce. Oczywiście były też  prezenty, które dzieci przygotowywały z dużym przejęciem. Nasze Mamusie upiekły przepyszne ciasta dla wszystkich zebranych gości. Bardzo dziękujemy.
 

 
Mam talent
 
W naszej szkole został zorganizowany konkurs Mam talent. Każdy kto chciał mógł zaprezentować swój talent przed uczniami i nauczycielami. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, oglądając występy naszych kolegów. Naszą klasę reprezentował Bartek Podlak – śpiew  oraz grupa taneczna w składzie: Maja, Paulina, Oliwia, Amelia, Tania, Kuba, Bartek, Tomek i Kacper. Jury miało trudny wybór, bo wszyscy chcieli zaprezentować jak najlepiej swoje umiejętności.
 
   
         
   
         
   
 
 
Dzień Dziecka
 
Jak wszyscy wiedzą 1 czerwca to święto dzieci – małych i tych trochę większych. Myśmy też świętowali. Książki i zeszyty poszły w kąt, a my robiliśmy to, co dzieci lubią najbardziej, czyli bawiliśmy się. Były tańce, zabawy w sali i na placu zabaw oraz miłe niespodzianki…
 

Wycieczka do Dream Parku w Ochabach

 

13 maja br. klasa Ia i Ie z wybrały się na wycieczkę do Dream Parku w Ochabach. Wcześniej uczniowie zapoznali się z regulaminem wycieczki, omówili z wychowawczyniami, jak należy odpowiednio zachowywać się w autokarze, na placach zabaw, w kinie i oceanarium.
O godzinie 9:00 udało się obu grupom wejść na teren Dream Parku, gdzie rozpoczęliśmy zwiedzanie parku miniatur. Po parku oprowadzała nas pani przewodnik. Zabrała nas też do parku pełnego dinozaurów, w którym większość z nich wydawała odgłosy i ruszała niektórymi częściami ciała. Dzieci chętnie je dotykały i sprawdzały z czego są wykonane. Następnie wyruszyliśmy do namiotu pełnego krokodyli, uczniowie zapoznali się z ich trybem życiem. Potem zwiedziliśmy domek do góry nogami, w którym trudno było utrzymać równowagę, było dużo śmiechu, ale też pisku i krzyku. Kolejną atrakcją był mini park linowy, na którym uczniowie z obu klas świetnie się bawili, skakali, wspinali się, zjeżdżali ze zjeżdżalni i specjalnych lin. Obok tego ogromnego placu zabaw znajdowała się wystawa węży i pająków, które również mieliśmy okazję zobaczyć, chociaż niektóre tak się ukryły, że żadnemu uczniowi nie udało się ich wytropić. Potem przyszedł czas na wizytę w Oceanarium, tam wszyscy musieli założyć okulary 3D i chyba właśnie stamtąd dzieci będą miały najwięcej wspomnień, ponieważ na sam koniec w wielkiej szklanej kopule zgasło światło…, a w szybę uderzył ogromny, przerażający rekin! Nagle na uczniów zaczęła tryskać woda z pękniętej szyby, dzieci były mocno przestraszone, jednak po ściągnięciu okularów okazało się, że nic im nie grozi. Na koniec odwiedziliśmy kolejny plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami i spędziliśmy bardzo miłą godzinę w kinie na interesującym filmie o dinozaurach.
Niestety czas płynął bardzo szybko, a ilość atrakcji się nie kończyła. O godzinie 13 musieliśmy wracać do szkoły. Podróż odbyła się bez komplikacji, uczniowie pełni wrażeń wymieniali się przeżyciami i wspomnieniami. Ta wyprawa na pewno na długo zapadła im w pamięci.

 

Przedszkolaki w szkole
 

Nasi młodsi koledzy z Niepublicznego Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Cieszynie razem ze swoimi Paniami wpadli do nas z wizytą w czwartek 12.05.2016r. My staraliśmy się przybliżyć im nasze szkolne życie.
Zapoznaliśmy ich z ciekawymi miejscami. Zaprezentowaliśmy mini program artystyczny, poczęstowaliśmy naszych gości słodyczami i na zakończenie wręczyliśmy im drobne upominki. Może kiedyś tu wrócą już jako uczniowie…

Warsztaty Kino-Szkoła

 

Jak powstaje film? Co to jest scenografia? Kto to jest reżyser?
Na te i na wiele innych pytań związanych z powstawaniem filmu mogliśmy poznać odpowiedzi podczas zajęć,
które odbyły się 21.03.2016r. w naszej szkole.

         
   
         
   

 

Jak powstawała nasza Marzanna

 

Z wielką ochotą i dużym zaangażowaniem przystąpiliśmy do wykonania Marzanny. Uczniowie naszej klasy poszukali w swoich domach niepotrzebne już nikomu ubrania, peruki, ozdoby, torebki. Nasza Marzanna miała duży problem
w co się ubrać. Po wielu przymiarkach udało nam się ją piękne przyodziać.

 

I tak elegancko ubrana wybrała się na konkurs, na którym zajęła II miejsce.

 
   
         
   
         

Warsztaty w piekarni

         

W piątek 18.03.2016r. dzięki uprzejmości właścicieli i pracowników Firmy Inwex w Cieszynie, uczniowie naszej klasy mieli możliwość zwiedzenia piekarni mieszczącej się na ulicy Frysztackiej w Cieszynie i poznania długiego procesu powstawania chleba. Sami spróbowali swoich sił w trudnym zawodzie piekarza. Udało im się wykonać,
z przygotowanego wcześniej przez piekarzy ciasta, własne bułeczki, które po upieczeniu mogli zabrać do domu. Większość uczniów z wielkim apetytem zjadła swoje wypieki zanim wróciliśmy do szkoły.

         
   
         
   
         
   
         
     
         

Karnawałowe szaleństwo

 

W ostatni piątek karnawału odbył się w naszej szkole bal przebierańców.  Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji
i niespodzianek.

 

Zimowy zawrót głowy

         

W dniu 3.02.2016r. uczniowie naszej klasy wybrali się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. Zapoznali się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz uczestniczyli w zajęciach pt. „Zimowy zawrót głowy”.

         
   
         
   
         
   

Konkurs kolęd
 
Uczniowie naszej klasy bardzo chętnie i bardzo licznie uczestniczą w różnego rodzaju konkursach organizowanych w naszej szkole. Ostatnio uczestniczyli w Konkursie kolęd i pastorałek.

 

       
         
         
         
         

     Dzień Babci i Dziadka
   
Z okazji styczniowego święta gościliśmy w naszej szkole kochane Babcie i wspaniałych Dziadków. Przygotowaliśmy dla nich wiersze, piosenki, tańce i drobne upominki. Nasze mamy zadbały o słodki poczęstunek dla gości.
   

Wigilijka

 
W dniu 22.12.2015 r. spotkaliśmy się na naszej pierwszej klasowej wigilijce. Dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i śpiewaliśmy kolędy. Dzięki naszym Kochanym Rodzicom nie zabrakło nam ciasteczek i owoców. Na zakończenie tego szczególnego dnia mogliśmy obejrzeć Jasełka przygotowane przez nauczycieli i uczniów klasy 2e.
 

Mikołaj
 

UDAŁO SIĘ! Mimo, że różnie bywało z naszym zachowaniem, to jednak odwiedził nas Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami i przyniósł nam prezenty.

 
 
   
         
   
         
   

Konkurs EKO - CHOINKA
 
Uczniowie naszej klasy jak zwykle spisali się na "6". Razem z Rodzicami przygotowali wiele ciekawych choinek. Sześć naszych prac przeszło do dalszego etapu konkursu. Gratulujemy!
 
 
             
     
             
     
             
     
             
         

Pasowania nadszedł czas

Przyszła jesień

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016