Klasa 3

2020/2021

Spotkanie autorskie na Wzgórzu Zamkowym z autorką książki "Kocia szajka i ucho różowego jelenia" Agatą Romaniuk

PIKUŚ - spotkanie trzecie

Wędrówka śladami Kociej Szajki z Cieszyna
Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy na cieszyńskim rynku od rozwiązania zagadki matematycznej. Następnie wędrowaliśmy uliczkami Cieszyna szukając śladów Kociej Szajki wśród cieszyńskich kanapek, w kawiarni Kornel i Przyjaciele, przy Studni Trzech Braci oraz na Wzgórzu Zamkowym. Nasze poszukiwania umilały nam różne niespodzianki - lody, pizza, wata cukrowa, popcorn. A po powrocie do szkoły czekały na nas miłe upominki z okazji Dnia Dziecka.

Uczniowie klasy 3a wzięli udział w zajęciach z arteterapii przygotowanych i prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Pierwsza część zajęć była formą muzykoterapii, a podczas drugiej części uczniowie tworzyli rzeźby z gliny.

Dzień Dobrych Uczynków

Zakładamy rabatkę:)

Uczniowie klasy 3a zostali zaktywizowani do czytania przygód Koziołka Matołka poprzez wykonanie ozdobnego pudełka, w którym zgromadzili przedmioty związane z treścią lektury oraz umieścili list do głównego bohatera. Pięknie wykonane pudełka przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Brawo dzieciaki!

Z okazji Dnia Kota uczniów klasy 3a odwiedzili bardzo mili goście - Kot Ryszard i Kot Stefan.

Po co mi te zęby?
spotkanie drugie

Tłusty czwartek

Zimowe harce

Dzień pizzy

W dniu 4.02.2021r. klasa 3a rozpoczęła cykl spotkań na temat "Po co mi te zęby".

Podczas pierwszego spotkania pani Aleksandra Broda przedstawiła uczniom informacje na temat jak zbudowane są zęby. Czym różnią się zęby mleczne od stałych. Co należy jeść, aby były zdrowe i piękne. Na koniec spotkania poczęstowała uczniów pyszną, zdrową marchewką, która również świetnie czyści zęby.

Światowy Dzień Puzzli

Zabawa karnawałowa – piżamowe party

Uczniowie klasy 3a zdecydowali, że w tym roku zabawa karnawałowa będzie w formie piżama – party. W piątkowy poranek, dzieci pojawiły się w szkole ubrane w piżamy, a pod pachami trzymały jeszcze ulubione pluszaki, poduszki i kocyki.
Naszą karnawałową zabawę rozpoczął wspólny taniec. Później były zabawy – taniec z krzesełkami, na gazecie, odkodowywanie karnawałowych haseł, walka na przytulanki czy bitwa kulami z gazet.
Był czas na odpoczynek i poczęstunek, a nawet bajkę do poduszki.

18 stycznia - 3a uczciła powrót do nauki stacjonarnej obchodami Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka

Dzisiaj (5 listopada) obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie brali udział w zabawach i konkursach wymagających znajomości treści bajek. Rozwiązywali zagadki i prezentowali swoje ulubione postaci z bajki oraz wspaniałe przebrania.

W dniu 16.10. uczniowie klasy 3a obchodzili święto chleba. Na podstawie wiersza oraz filmu przypomnieli sobie proces powstawania chleba od ziarenka do bochenka. Następnie mieli okazję spożyć trzy rodzaje chleba: pszenny, razowy i żytnio- pszenny z ziarnami. Dzięki uprzejmości rodziców, babć, a nawet wujka razem z chlebem mogliśmy posmakować domowych powideł, dżemów, konfitur i miodu.

W dniu 7.10. uczniowie klasy 3a obchodzili Dzień Uśmiechu. Podczas twórczej pracy odpowiadali na pytanie: Co wywołuje uśmiech na ich twarzach? Metodą "burzy mózgów" szukali odpowiedzi na pytanie: Do czego jest potrzebne poczucie humoru?