Wakacyjne rady

Drzewo pokoju

Klasowy Ex Libris

Klasowa gromada

W maju uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę klasową do „Chlebowej Chaty” w Górkach Małych. Uczniowie dowiedzieli się jak żyli ich przodkowie. Poznali proces powstawania masła i twarogu oraz sprzętów do tego wykorzystywanych. Ponadto młócili cepami i mielili zboże na żarnach. Dowiedzieli się również w jaki sposób pozyskuje się miód. Mieli okazję własnoręcznie formować podpłomyki oraz kosztować je z miodem i wytworzonym w naturalnych warunkach.

Kraje Unii Europejskiej

Co nam daje książka?

Płazy, gady, ptaki i ssaki -
praca grupowa

Wiosenne motyle

Wiosenny album

Jajko Kolumba

Wielkanocne impresje

DOMALOWYWANIE

W marcu jak w garncu

Robimy Marzannę

Kukiełki

Świat za sto lat

Po okiem P. E. Gajewskiej Iga wzięła udział w konkursie matematycznym „Kolorowa matematyka wokół nas”. Dziewczynka wykonała pracę plastyczną w której przedstawiła najbliższe otoczenie za pomocą figur geometrycznych.

Bal

Piramidy żywieniowe

Pingwiny Adeli

Karmniki

Tort urodzinowy

„Gdy rodzina żyje w zgodzie to jej bieda nie dobodzie”

Sylwestrowe niebo

Śnieżynki - wycinanka witrażowa

Świąteczno-noworoczne
przesłanie klasy 2 a

WIGILIJKA
Dnia 22.12.2017r w naszej klasie zorganizowaliśmy wigilijkę.  Zgodnie z tradycją złożyliśmy sobie życzenia oraz podzieliliśmy się opłatkiem. Wszystko odbyło się przy dźwiękach tradycyjnych kolęd.

Świąteczna choinka

W tym roku kl. 2a otrzymała od Św. Mikołaja zaproszenie do „Figle Migle”. Dzień rozpoczęliśmy od przejażdżki autobusem podmiejskim. Resztę drogi pokonaliśmy pieszo. Kiedy dotarliśmy na miejsce spędziliśmy ponad dwie godziny na zabawie. Pływaliśmy w basenie z kulkami, skakaliśmy na trampolinie i biegaliśmy w tunelach, a w  towarzystwie muzyki nowoczesnej graliśmy w „Cymbergaja”. Drogę powrotną pokonaliśmy pieszo. Dziękujemy Św. Mikołaju.

Grudniowy krajobraz

Najeżony jeż - widelcem malowane

Prasowane żelazkiem - jesienne impresje

Plastelinowa kompozycja warzyw i owoców:)

Święto Niepodległości

Aby uczcić pamięć tych którzy walczyli w imię niepodległości wybraliśmy się pod Pomnik Odrodzenia Państwa Polskiego. Zapaliliśmy znicze i uczciliśmy minutą pamięci poległych za „Naszą i Waszą Wolność”.

Każdy z uczniów wykonał godło.

Legendy

Zdrowie na talerzu