Warsztaty z FAR

W dniu 07.03.2019 r. uczniowie klasy 1a wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Panią Martę i Pana Marcina z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oraz naszą koleżankę Laurę i jej mamę. Celem tej fundacji jest kompleksowa aktywizacja społeczna dzieci w wieku 4-16 lat, poruszających się na wózku inwalidzkim. Nasi goście przyjechali do nas aż z Katowic. Przez dwie godziny przekazywali nam wiele ciekawych wiadomości na temat  osób poruszających się na wózkach. Uczyliśmy się w jaki sposób złożyć wózek, jak nazywają się poszczególne jego części, do czego są potrzebne. Nauczyliśmy się jak bezpiecznie przewracać się na wózku, jak się na nim poruszać. Próbowaliśmy pokonywać różne przeszkody. Staraliśmy się przewieźć krzesło, kubek z wodą. Dzięki tym zajęciom uświadomiliśmy sobie ile wysiłku muszą włożyć osoby poruszające się na wózku inwalidzkim w  codzienne czynności.

Bal!

Zimowe zabawy

Wigilijka

⅏

Projekt Wychowanie przez czytanie

Nasza klasa wzięła udział w projekcie Wychowanie przez czytanie.
Z dużym zainteresowaniem zapoznaliśmy się z
  bohaterami  książki „Święta z Zosią i Stasiem”. Zainspirowani ich przygodami postanowiliśmy wykonać świąteczne ozdoby  - piękne łańcuchy, które ozdobiły naszą klasę. A także wykonaliśmy plakat zachęcający do przeczytania tej książki.

⅏

Wizyta św. Mikołaja:)

Andrzejki 2018

W tym dniu nie było lekcji tylko wspólna zabawa. Nasze panie przybliżyły nam tradycje związane
z andrzejkami i katarzynkami. Do wszystkiego podchodziliśmy z przymrużeniem oka. Zamiast wosku laliśmy galaretki, które później mogliśmy spożyć.

Wycieczka do Chaty Chlebowej

W dniu 9.11.2018r. uczniowie klasy 1a w miłym towarzystwie starszych kolegów i koleżanek z klasy2a wybrali się na wycieczkę do Chaty Chlebowej w Górkach Małych.

Na miejscu czekało na nas wiele ciekawych atrakcji. Dowiedzieliśmy się jak się robi masło, chleb czy miód. Mogliśmy zwiedzić stodołę, obejrzeć wiele nieznanych nam urządzeń i maszyn. A do tego najedliśmy się i napili. Było super!!!!

Wizyta Kota Ryszarda

W ramach zajęć o naszych domowych pupilach uczniowie mieli przynieść ilustracje lub zdjęcia swoich zwierzątek. Pani Magdzia zrobiła nam wszystkim niespodziankę, bo przywiozła swojego kota Ryszarda. Ale było wesoło, kiedy zaczął chodzić swoimi ścieżkami…

Warsztaty kulinarne "Pieczki i pieczoki"
w ramach "Skarbów z Cieszyńskiej Trówły"