Uczniowie klasy 1c składają najgorętsze życzenia z okazji Dnia Mamy!
  Muzyczne życzenia dla mamy >>>

Wiosna w pełni

Tangramy

Życzenia Alexa

Ponowne spotkanie w ramach projektu TiS odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie. Klasa 1c miała możliwość obserwować aktorów w próbie czytanej do przedstawienia "Muzykanci z Bremy". Dzieci poznały zawód reżysera oraz miały możliwość wspólnej rozmowy a także zadania wielu ciekawych pytań. Aktorzy chętnie pokazywali lalki oraz rekwizyty jakie są wykorzystywane w przedstawieniach a pod koniec spotkania dzieci same mogły odegrać kilka scen. Po raz kolejny klasa 1 wyszła ze spotkania z nowymi doświadczeniami oraz wiedzą na temat teatru.

Szkolny bal karnawałowy

Oglądamy szkolne jasełka

Dbamy o nasze zęby

Klasa 1c po raz kolejny tym razem wspólnie z klasą 2 uczestniczyły w przedstawieniu Czeskiej Sceny Bajka pod tytułem "Żabek i Ropuch". Przedstawienie było poprzedzone wizytą aktorki cieszyńskiego teatru panią Joanną Litwin, która zdradziła dzieciom sekrety pracy aktora oraz pokazała kilka ćwiczeń niezbędnych dla każdego, kto chciałby spróbować swoich sił na scenie. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich zadaniach a na koniec wspólnie z panią Joanną zaimprowizowały scenkę do utworu muzycznego.
W trakcie interaktywnego przedstawienia "Żabek i Ropuch" dzieci mogły czynnie uczestniczyć w scenach zaimprowizowanych przez aktorów. Można było zauważyć nawet kilka młodych talentów aktorskich.

Klasa 1c po raz kolejny wybrała się na Uniwersytet Śląski na zajęcia muzyczno-rytmiczne. Dzieciaki świetnie się bawiły przy okazji ucząc wielu ciekawych rzeczy.

Klasa 1c uczestniczy w projekcie TiS (Teatr i Szkoła) organizowanym przez Teatr Cieszyński w Czeskim Cieszynie, Scenę Lalek BAJKA.
 W ramach tego w dniu 30.10 dzieci obejrzały w Domu Narodowym spektakl "O Słońcu, Księżycu i Wietrze". Dzieci z przejęciem obserwowały grę aktorów oraz lalek.

W ostatni piątek klasa 1c postanowiła wykorzystać piękną jesienną pogodę i wybrała się na spacer. Przy okazji dzieci wykąpały się w deszczu z  kolorowych liści.

Podczas zajęć unijnych prowadzonych w naszej szkole dzieci mają możliwość pracować na zestawach Lego WeDo, które zostały zakupione przez Radę Rodziców. Uczniowie z 1c z zainteresowaniem zaprojektowali a następnie zbudowali swoje pierwsze modele z klocków przy okazji dowiadując się "co i jak" zrobić, aby połączyć dobra techniki z przyrodą.

Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem

W teatrze - spektakl "Kolory miasta"

Jesteśmy już uczniami!