2019/2020

16. 10. 2019r. uczniowie kl. 1a wraz z P. Ewą i P. Weroniką wybrali się do Teatru im. A. Mickiewicza na proekologiczne przedstawienie pt. „Kolory miasta” . Po skończonym spektaklu uczniowie wraz z paniami mieli okazję stanąć obok aktorów i zrobić z nimi zdjęcie.

Literkowe zabawy
Od początku roku szkolnego poznajemy litery alfabetu. Aby je utrwalić kontynuujemy zabawy literkowe. Z poznanych liter układamy wyrazy i zdania.

Moja zabawka
Jednym z elementów pracy przy wprowadzeniu litery „M”, „m” było przyniesienie do szkoły swojej ulubionej zabawki. Niektórzy uczniowie przynieśli misie, inni jednorożce, psy i koty. Każdy uczeń opisywał swoja przytulankę i zapoznał nas z jej historią.

Uczniowie klasy 1a wykonali surówki ze swoich ulubionych warzyw i owoców. Spójrzcie na efekty ich pracy.

Talerze pełne zdrowia
W związku z promocją zdrowego odżywiania uczniowie klasy 1a wykonali prace techniczne na papierowych talerzach i z użyciem plasteliny.

Wycieczka do Głosu Ziemi Cieszyńskiej

Dnia 26.09.2019 uczniowie klasy 1a wraz z p. Ewą i p. Weroniką wybrali się z wizytą do regionalnej gazety - Głosu Ziemi Cieszyńskiej. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości p. Marceliny – mamy naszej uczennicy.

W czasie spotkania poznaliśmy zespół redagujący nasz tygodnik, a dzięki osobie prowadzącej poznaliśmy jego historię. Każdy uczeń otrzymał kopię pierwszego numeru gazety.  Oglądaliśmy również stare wydania Głosu sięgające jego początków. Ponadto podziwialiśmy dyplomy przyznane gazecie, gdzie najstarsze pochodziły z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Zobaczyliśmy również pierwszą stronę następnego wydania. Dowiedzieliśmy się też w jaki sposób powstają artykuły oraz gdzie gazeta jest drukowana.

Sylabowe talerze

Każdy uczeń kl. 1a malował członków swojej rodziny.

Zabawy z poznanymi literami alfabetu

Wakacyjne wspomnienia

To my, uczniowie klasy 1A