KÓŁKO TEATRALNE

27.03.2014r. grupa teatralna kl. IV – VI z opiekunką p. Katarzyną Frydrychowicz wybrała się do Domu Narodowego na spotkanie z aktorami teatru lalkowego „Bajka”. Impreza związana była z Międzynarodowym Dniem Teatru i jubileuszem zaolziańskiego zespołu artystycznego.
Na początku przedstawiany był krótki spektakl lalkowy prezentujący możliwości i wspaniałe „zaplecze” scenograficzne zespołu. Później odbyła się rozmowa z aktorami, którzy wspominali początki swojej pracy, rozwój zespołu na przestrzeni lat. Uczniowie mogli obejrzeć lalki: kukiełki i marionetki oraz poznać technikę prowadzenia tych „bohaterów” na scenie.

18.11.2013 Uczta Bogów >>>

15.11.2013r. w trakcie lekcji z j. polskiego w klasie VIa odbyły się warsztaty teatralne fragmentu sztuki dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”, uczniowie dobierali środki wyrazu artystycznego: stroje, rekwizyty, efekty specjalne (dźwięki). Młodzi aktorzy pracowali nad dykcją, ruchem scenicznym, interpretacją tekstu. Udało im się osiągnąć ciekawe i humorystyczne rezultaty. Fragment przedstawionego tekstu prezentował romantyczne zaloty hrabiego wobec dwóch sióstr Aliny i Balladyny, które zdobyły serce młodego kawalera. Lekcja była udana, a wrażenia z klasowego teatru będą niezapomniane.
  Katarzyna Frydrychowicz

W naszej szkole odbywają się zajęcia teatralne dla uczniów klas IV – VI. Zajęcia mają na celu kształcenie wrażliwości scenicznej młodych aktorów. Wspólnie trenujemy dykcję, pracujemy nad ruchem scenicznym. Pokonujemy traumę i uczymy się jak nawiązywać kontakt z publicznością. Jesteśmy twórcami dekoracji i strojów.

Na zdjęciach poniżej prezentujemy zajęcia, podczas których tworzyliśmy stroje z tektury i papieru. Próbowaliśmy z tego popularnego materiału „wyczarować” magiczne kostiumy. Później wcielaliśmy się w wymyślone postacie i odgrywaliśmy krótkie scenki teatralne. Niestety kostiumy były nietrwałe i można dodać określenie „jednorazowe”. Ale zabawa była niezapomniana. A zdobywanie umiejętności… bezcenne.