KÓŁKO PLASTYCZNE
W trakcie całego roku szkolnego w naszej szkole trwało kółko plastyczne prowadzone przez panią Jolantę Morawiec. Dzięki doskonale prowadzonym zajęciom uczniowie zdobyli ogromną wiedzę oraz uczestniczyli w licznych konkursach plastycznych.

Zespół Promocji SP3

Odwiedziny się udały, a dzieci opuściły ośrodek z wielką satysfakcją i poczuciem dobrze spełnionej misji.
Akcja "Dzieci i Nauczyciele - Seniorom" będzie kontynuowana.

Obecnie w pracowni plastycznej możemy zobaczyć
"Galerię absolwentów klas szóstych",
a na holu II piętra –
wystawę prac uczestnków zajęć kółka plastycznego.
Przegląd nie obejmuje obrazków wysłanych na konkursy artystyczne różnych szczebli.

W tym miesiącu zostaną również przekazane prace na konkurs plastyczny przygotowany przez Zespół Powiadamiania Ratowniczego w Katowicach,
a mający na celu promowanie wśród uczniów numeru alarmowego 112. Dzieci projektowały maskotkę.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galeria Jednego Ucznia >>>

Żegnamy klasy szóste ale pracujemy do ostatnich chwil. Teraz już wymarzone wakacje Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym

W dniu 30 marca 2015 roku przedstawiciele uczniów naszej szkoły (uczestniczki zajęć kółka plastycznego) wraz z opiekunką koła Jolantą Morawiec, odwiedziły pensjonariuszy Domu Spokojnej Starości w Cieszynie.

W okresie przedświątecznym dzieci na zajęciach plastycznych przygotowały około 80 kartek z życzeniami. Postanowiły przekazać je osobom samotnym.

Po przybyciu do ośrodka i przywitaniu przez pana dyrektora, uczennice odwiedziły seniorów w świetlicy, kawiarence a także w ich prywatnych miejscach pobytu czyli w pokojach.

Za przewodniczki służyły nam panie z personelu. Podczas odwiedzin każda napotkana osoba została obdarowana pocztówką z życzeniami samodzielnie wykonanymi przez uczniów. Podczas wizyty atmosfera była niezwykle miła, ciepła i pełna wzruszeń – z obu stron.

W kawiarence pozostawiliśmy również ślad w postaci świątecznego stroika, przeznaczonego dla personelu i podopiecznych Domu.

Mamy nadzieję na kontynuację tych sympatycznych kontaktów.

klasy 1 - 3
W naszej szkole odbywa się bardzo wiele interesujących zajęć dydaktycznych oraz działa prężnie wiele kół zainteresowań m.in. kółka plastyczne. Jedne z nich prowadzi pani Joanna Malinowska – Walichrad i pani Ewa Czauderna, na którym uczniowie poznają wiele ciekawych technik malarskich, rozwijają swoje uzdolnienia, wyrabiają umiejętność posługiwania się różnymi narzędziami ekspresji, uczą się wyrażać swoje myśli oraz uczucia. Zajęcia dostosowane są do pór roku, świąt, a nawet samopoczucia uczniów. W związku z otaczającą nas piękną, złotą jesienią niedawno uczniowie kl. IIIa wykonali pracę pt. „Fantazje z liści”. Na kolejnych, równie ciekawych zajęciach, uczniowie stworzyli ilustrację do wiersza pt. „Las mały i wielki”. Wszystkie prace można podziwiać w klasie oraz na korytarzu naszej szkoły.
Martyna Dulęba

>>>   <<<

klasy 4 - 6

We wtorek 18 lutego 2014 roku dzieci z kółka plastycznego wybrały się na wystawę  do muzeum. Wystawa nosiła hasło "Kolory wyobraźni" i była poplenerową ekspozycją wybranych prac uczniów biorących udział w wakacyjnych warsztatach, które odbyły się w naszej szkole przy wielkim współudziale cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego. Prezentacja miała miejsce w sali Rzymskiej muzeum.
Uczniowie obejrzeli prace pięknie wyeksponowane na sztalugach. Rozpoznali własne obrazy i opowiedzieli innym o procesie ich powstawania. Pojawiły się wspomnienia  a uczniowie przypomnieli miłe, wakacyjne chwile utrwalone w "dziełach". Ponieważ wystawa miała miejsce w najładniejszej z sal, dzieciaki dokładnie przyjrzały się wspaniałym freskom na ścianach - przedstawiającym widoki i przyrodę antycznego świata. Opiekunka grupy opowiedziała krótko o tej technice zdobienia i także o samej wystawie. W muzeum dzieci otrzymały drobne upominki ( pocztówki, mapy ), a cała eskapada zakończyła się słodkim "co nieco".

Mamy nadzieję, że tą wyprawą dzieciaki zostały zachęcone do kontaktu ze sztuką - tą wielką i tą mniejszą - bo tworzoną przez nich samych.

Jolanta Morawiec, Bożena Folyn

>>>   <<<