TRZYMAJ FORMĘ -

z  wizytą u przedszkolaków.

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła  do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”. Jego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W ramach tegoż programu, klasy siódme zrealizowały projekt edukacyjny pod nazwą „Trzymaj formę od małego – edukacyjne przedstawienie słowno – muzyczne dla dzieci z sąsiednich przedszkoli”. Uczniowie pracowali metodą projektu, tzn. aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu, planowaniu i realizacji działań w oparciu o samodzielnie zgromadzone materiały.

Prace trwały od początku II semestru, zadania rozdzielone były etapowo między poszczególne klasy. Pod koniec maja uczniowie byli już gotowi wystawić przedstawienie, które miało uczyć i bawić.

Przedstawienie wystawiono w Przedszkolu Nr 2 Integracyjnym oraz w Przedszkolu Nr 18 w Cieszynie.

Zabawna historia opowiedziana wierszem przeplatana była piosenkami o znajomej melodii, ale z nowym pouczającym tekstem. Cały występ uczniowie zakończyli mini wykładem. W oparciu o plakat informacyjny, przypomnieli  dzieciakom co należy spożywać by cieszyć się dobrym zdrowiem przez całe życie. Na zakończenie ogłoszono konkurs plastyczny pt. „Talerz zdrowia”. Zebrano wiele ciekawych prac, a wyróżnione nagrodzono.

Koordynatorem programu była pani Aleksandra Broda.