Akcja " CISZA " trwa.

Już sześć miesięcy trwają w naszej szkole działania, których celem jest uświadamianie społeczności fatalnych skutków hałasu w przestrzeni, w której przebywamy. Nerwowość, deficyty koncentracji, rozdrażnienie całego organizmu, obniżona odporność, zakłócenia w relacjach społecznych (częstsze bijatyki, popychania, krzyki i niezrozumienie przeradzające się w konflikt) to skutki zawyżonych decybeli na szkolnych korytarzach. Hałas jest skutkiem agresywnych  zachowań i przyczyną. Nauczyciele chcą pomóc zmienić sytuację, dlatego podjęli się prowadzenia akcji "Cisza".
Co już się wydarzyło:
a) odbył się happening inauguracyjny, zwracający uwagę na istotę problemu 
b) zrezygnowaliśmy z dzwonków, stawiając na samodzielne zarządzanie czasem przy wsparciu nauczycieli 
c) od września otwarte są na trzech długich przerwach "cale ciszy", w których pod okiem dyżurującego nauczyciela uczniowie mogą w ciszy: zjeść, odrobić zadanie, poczytać, ułożyć puzzle, szkicować, "zresetować się", położyć na materacach (są to sale : 4, 10, 15).
Co mamy w planach:
a) naukę koncentracji i samoregulacji emocjonalnej we wszystkich klasach; zajęcia będą zaczynać się chwilą ciszy, wytchnienia zmysłów; prowadzone będą ćwiczenia wyciszające i usprawniające koncentrację 
b) warsztaty dla rodziców - nauka usprawniania wyciszenia i koncentracji w domu, aby dzięki współpracy osiągnąć lepsze wyniki
c) montaż dzwonków świetlnych (na życzenie osób, które potrzebują sygnału rozpoczynającego zajęcia)
d) zakup urządzeń do pomiaru decybeli na korytarzach .
Do realizacji dwóch ostatnich punktów potrzebujemy finansowego wsparcia z zewnątrz. Prosimy Was - Szanowni Rodzice, Sympatycy SP3, darczyńcy o pomoc lub poszukanie źródeł sfinansowania lub dofinansowania naszych założeń. Dołączamy listy otwarte do sponsorów, które pomogą Państwu zorientować się, czy byłby ktoś chętny do tak szlachetnego gestu.
Prosimy o kontakt z: Dariuszem Gołysznym, Katarzyną Frydrychowicz i Beatą Śliż lub innymi nauczycielami (osobiście lub przez e-dziennik).
Razem uda nam się szybciej zrealizować wyznaczone cele.
Wierzymy, że cisza stanie się przyjacielem myśli naszych dzieci. Wiemy, że przełoży się to na rezultaty w nauce i komfort funkcjonowania w szkole i zadowolenie Państwa pociech. Zadbamy również przez to o dzieci z deficytami uwagi i nadwrażliwością na bodźce. Dziękujemy za współpracę Radzie Rodziców i za wsparcie innych osób zainteresowanych tematem.

list otwarty do sponsorów >>>