Światowy dzień tabliczki mnożenia

W piątek, 4 października obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tegoroczne święto organizowane było pod hasłem ,,Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zapomnieli jak się mnoży, mieli świetną okazję nadrobić zaległości.
Już od poniedziałku przygotowywaliśmy się do obchodów ŚDTM. Uczniowie pracowali nad plakatami popularyzującymi tabliczkę mnożenia, które ozdobiły szkolny korytarz. W piątek natomiast nie brakowało konkursów i zabaw matematycznych. W czasie przerw młodzież z klas siódmych przepytywała swoich kolegów, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymywał nagrodę - odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz słodki drobiazg.
W wielu oddziałach na lekcjach matematyki odbywały się konkursy, który wyłoniły klasowych mistrzów tabliczki mnożenia. Dodatkową atrakcją akcji były gry ,,Piłkarz matematyk” oraz ,,Królowa skakanki” rozgrywane z kartami Grabowskiego na lekcjach wychowania fizycznego.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły zarówno w uczniach jak i nauczycielach wiele pozytywnych emocji oraz pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza dlatego już teraz zachęcamy do zabawy w kolejnej edycji!
Gratulujemy tegorocznym Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom oraz wszystkim uczestnikom!

Koordynatorzy akcji