BUDŻET OBYWATELSKI NA ROK 2020

WALCZYMY O STWORZENIE 60 METROWEJ BIEŻNI 4 –TOROWEJ

NR NASZEGO PROJEKTU: 20

TYTUŁ NASZEGO PROJEKTU: "Bieżnia - bieg po zdrowie". Budowa 4-torowej bieżni na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie.

WARTOŚĆ NASZEGO PROJEKTU :  200 tyś zł.

Szanowni Państwo Nasza Szkoła dzięki Państwa wsparciu w zeszłym roku wygrała projekt w ramach budżetu obywatelskiego. Walczyliśmy o wybudowanie tzw. Zielonej klasy  tj. wiaty edukacyjnej na świeżym powietrzu, gdzie od wiosny do jesieni uczniowie będą mogli mieć prowadzone zajęcia edukacyjne. Końcem roku zrealizowano cały projekt. Nasza „Zielona klasa” jest już ukończona. Było ciężko, ale na szczęście to czas przeszły. W ramach projektu powstała wiata edukacyjna, która pomieści klasę 30 osobową,  zakupione zostały ławy i stoły, kubły na śmieci, betonowe donice na kwiaty ( one są na okres zimowy schowane, aby nie uległy zniszczeniu). Ponadto wykonano chodnik z obrzeżami, stworzona została mała ścieżka edukacyjna, która znajduje się obok wiaty. Z pozostałych pieniążków zakupiliśmy 6 zestawów dzwonków do zajęć z muzyki oraz przenośny głośnik. Wiata znajduje się z tyłu budynku szkoły, obok placu zabaw.

Idąc za ciosem napisaliśmy kolejny projekt, który przeszedł pomyślnie wszystkie weryfikacje i przeszedł do głosowania. Teraz będziemy walczyć o bieżnię 4 torową o długości 60 m – koszt takiej bieżni 200 tyś zł. Mamy już projekt, więc gdyby się wszystko udało to wiosną mielibyśmy już taką bieżnię!!

Wartość projektu : 200 tyś zł.

Głosujemy od    10.01.2020 – 10.02.2020

Głosujemy tylko drogą elektroniczną. Każdy może oddać tylko jeden głos.

Adres strony do glosowania :  www.cieszyn.budzet-obywatelski.org

Głosować może każdy mieszkaniec Cieszyna. Brak ograniczeń dla wieku.

Szanowni Państwo wygrać możemy tylko wtedy, jeżeli zadziałamy razem i każdy z nas odda swój głos. Proszę zachęcić wszystkich swoich bliskich, znajomych i krewnych, aby poparli nasz projekt. Jest duża konkurencja, ale wierzymy, że podobnie jak w zeszłym roku damy radę i w tym roku będziemy mieć piękną, profesjonalną bieżnię 4 – torową.

Razem naprawdę możemy stworzyć coś wyjątkowego i wartościowego dla dzieci.

Szanowni Państwo Urząd Miasta z roku na rok drastycznie obcina wydatki na inwestycje w szkołach i przedszkolach. Udział w takim projekcie to jedyna szansa dla naszej szkoły, aby zrealizować duże projekty, które pewnie nigdy by nie zostały zrealizowane ze względu na brak środków finansowych. Chcemy podnosić jakość zajęć w naszej szkole i dlatego piszemy projekty, a Państwa prosimy o wsparcie poprzez oddawanie na nie głosów. Z góry wszystkim Państwu dziękujemy za zaangażowanie.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałyby oddać głos, a nie wie jak to zrobić, można przyjść do szkoły i oddać głos w szkolnej bibliotece lub sekretariacie. Nauczyciele chętnie pomogą w oddawaniu głosów.

Razem naprawdę możemy stworzyć coś wyjątkowego i wartościowego dla dzieci.

Przykład bieżni: