Spotkanie z "Dziadami"

30 października po zmroku uczniowie klasy 7b spotkali się razem z wychowawczynią w szkole, by przy świetle świec przenieść się w środek akcji XIX -wiecznego dramatu naszego narodowego wieszcza - Adama Mickiewicza. Po wysłuchaniu historii oraz ciekawostek związanych z obrzędem dziadów odczytali pięknie tekst z podziałem na role. Słowa "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie/ Co to będzie, co to będzie?" - recytowane wspólnie wprowadziły wszystkich w nastrój tajemniczości, a duchy, które nawiedziły cmentarną kaplicę, podzieliły się swoimi przestrogami dotyczącymi życia doczesnego. Spotkanie zakończyło się skonsumowaniem pączków i opowieściami o duchach i horrorach, mrożących krew w żyłach. Dzięki takiej formie treść dramatu pozostanie w pamięci na dłużej.

Julia Lipińska