W roli twórców animacji.

W ostatnich dniach października uczniowie klasy 8c i 7c przeżyli niecodzienną przygodę. Wybrali się bowiem do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, gdzie wzięli udział w projekcie poświęconym niezwykłym i barwnym postaciom - kobietom z naszego miasta i okolic, które zapisały się na kartach historii pięknym życiorysem i ważnymi działaniami. Były wśród nich kobiety świata polityki, społecznice działające na rzecz ubogich, a nawet projektantka mody. O takich kobietach powstaje w naszej bibliotece film animowany, który pod koniec listopada ma zostać zaprezentowany szerokiej publiczności. Nasi ósmoklasiści wraz z dwoma koleżankami z klasy siódmej wcielili się w rolę twórców animacji. Na warsztat wzięli panią Stefanię Michejdową, która w czasach międzywojennych poświęciła się edukacji sierot oraz dzieci z ubogich rodzin. Jako współtwórcy filmu animowanego uczniowie przeszli podczas warsztatów przez wszystkie etapy powstawania projektu - od zapoznania się z biografią bohaterki, poprzez wybór scen do filmu i poszukiwania materiałów, po wykonanie projektów postaci, budynków i ich animowanie na odpowiednim sprzęcie. Czterogodzinne warsztaty minęły na bardzo przyjemnej, owocnej i emocjonującej pracy, której efekty wkrótce będziecie mogli zobaczyć. Bardzo dziękujemy pani Ilonie Majewskiej, która wprowadziła nas w tajniki tworzenia filmu i zapewniła nam kilka godzin frajdy i fajnej oraz wartościowej zabawy.

Julia Lipińska