Uroczysta akademia dla klas pierwszych

Czy można zatęsknić na wakacjach za szkołą? Czy jest to miejsce, które dobrze się kojarzy i przyciąga jak magnes. Okazuje się, że tak. Uczniowie klas piątych w tym roku pokazali, jak pięknie można przygotować w czasie wolnym piękny i mądry spektakl z okazji  rozpoczęcia roku szkolnego.

W przedstawieniu poruszyli temat wspólnoty, którą jest szkoła. Mówili o współpracy, ochronie ważnych dla nas wartości - budowaniu wspólnego dobra poprzez naukę i zabawę. Najbardziej przekonywał widzów uśmiech i zaangażowanie młodych aktorów, którzy z należytą  powagą traktują sztandar szkoły i powierzone im zadania.

W drugiej części spektaklu przypomnieli historię rozpoczęcia II wojny światowej i rocznicowe obchody tego wydarzenia. Pamiętali o poległych żołnierzach i przeszłości.

"Jest jeden czas miłości, jest jeden czas wiary
dla tych , którzy odeszli, dla tych co zostają .
Wszystko staje się jednym: żywe i umarłe.
Wszystko splata się w jedną NARODOWĄ PAMIĘĆ.
Ona przeszłości i przyszłości sięga .
Przez serce żywe , co w piersiach bije,
BO WOLNOŚĆ TO JEST TYLE
ILU NAS POLEGŁO
I WOLNOŚĆ TO JEST TYLE
ILU NAS DZISIAJ ŻYJE."- to refleksyjne słowa z przedstawienia.

Na tej uroczystej akademii był z nami szczególny gość - burmistrzyni miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz. Symbolicznie zainaugurowała nowy rok szkolny przecinając wstęgę razem z panią dyrektor szkoły Mariolą Lapczyk. Burmistrzyni wygłosiła krótką mowę do zebranych uczniów,nauczycieli,rodziców i przekazała dzieciom nowy sprzęt sportowy- piłki do gry. Bardzo dziękujemy za obecność i prezenty.

Akademię przygotowali nauczyciele: Dariusz Gołyszny, Liliana Binek, Joanna Malinowska - Walichrad, Adrianna Macura i uczniowie klas piątych.

Życzymy wszystkim Uczniom zapału do pracy, radości uczenia się i satysfakcji z osiąganych wyników. Nauczycielom - cierpliwości, pasji i energii do pracy.