Obiektyw aparatu jest jak oko wewnętrznej wrażliwości. Kierujemy go na to co nas intryguje, zachwyca lub drażni. Fotografowanie może być sposobem na życie, zajmującą pasją lub rutynową czynnością, którą wykonujemy w różnych momentach życia. Warto zastanowić się, czym dla nas jest robienie zdjęć. Do refleksji tych zainspiruje nas konkurs fotograficzny organizowany przez naszą szkołę z okazji tradycyjnego spotkania szkół "Wieczór z Korczakiem". Na zajęciach plastyki siódme klasy miały możliwość wyjścia w plener, aby poszukać ciekawych ujęć i kadrów. Podglądałam aparatem ich zmagania. Mieli wspaniałe pomysły i wiele determinacji w dążeniu do celu (fotorelacja). Zapraszam uczniów z klas IV - VIII do wykonania zdjęcia lub cyklu fotografii w temacie: "Zanurzeni w jesiennej ciszy".

Format prac dowolny (mile widziane większe zdjęcia, ponieważ skala wpływa na jakość odbioru).termin: do 15 listopada 2019 r.

Prace proszę oddawać do szkolnej biblioteki (do pani Agnieszki Chromik i pani Ani Szarzec).

Fotografie trzeba opisać (imię i nazwisko, wiek autora).

Może być oprawiona (przyklejona na kartce do ekspozycji), można nadać jej tytuł.

Co będzie oceniane: podejście do tematu, sposób ujęcia, walory artystyczne.

Życzymy wspaniałych chwil z aparatem i niezapomnianych doznań estetycznych w szukaniu tematu. Małych i dużych zachwytów. Powodzenia. Czekamy na Wasze zdjęcia.

Komitet Korczakowski SP3