Wychowanie przez czytanie w SP3

Od września do grudnia ubiegłego roku klasa 5d uczestniczyła w programie “Wychowanie przez czytanie” organizowanym przez fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

Głównym celem programu było wspieranie rozwoju moralnego dzieci i młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. W czasie lekcji języka polskiego uczniowie poznawali losy bohaterów książki “Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Usłyszane historie stanowiły punkt wyjścia do dyskusji na temat istoty i skutków stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych: przyjaźni, odwagi i piękna. W ramach podsumowania udziału w projekcie, każdy piątoklasista przygotował plakat promujący wybraną przez siebie wartość. Wykonana została także prezentacja multimedialna z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, będącą relacją z naszych spotkań.

Poniżej zamieszczamy link do prezentacji. Zachęcamy do jej obejrzenia, a także do lektury opowiadań zamieszczonych w książce “Gorzka czekolada”. Obiecujemy, że czas z nią spędzony, na pewno nie będzie stracony.

W imieniu klasy 5d
Anna Szarzec