Dnia 10 października przedstawiciele uczniów klas ósmych uczestniczyli w warsztatach w ramach Wolnej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego. W czasie zajęć "Na lekcji w wiślańskiej szkole" udało nam się cofnąć w czasie o prawie sto lat i poznać historię szkoły. Prowadzący nauczył nas liczyć na starym liczydle i pisać prawdziwym gęsim piórem maczanym w atramencie. Najbardziej interesującą, a zarazem przerażającą, była wiadomość o stosowaniu surowych metod karania uczniów za brak dyscypliny. Byliśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy uczestniczyć w tych warsztatach i pogłębić swoją wiedzę historyczną.

Druga grupa naszych koleżanek wzięła udział w warsztatach "Język migowy jako forma komunikacji integrująca społeczeństwo". Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się surdopedagogika, poznaliśmy zasady "migania". Zobaczyliśmy teledyski w wykonaniu Niemego Chóru, a nawet pomigaliśmy do melodii "Orła cień"