Nadanie Sztandaru Szkole, 100-lecie Odzyskania Niepodległości, Święto Patrona Szkoły

23 listopada 2018 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka uczestniczyła w szczególnej uroczystości. W tym dniu byliśmy świadkami niecodziennego zdarzenia. Dzięki szlachetnym gestom Darczyńców mogliśmy przygotować obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości, połączone z Nadaniem Sztandaru i Świętem Patrona Szkoły. Ekumenicznym nabożeństwem w kościele p.w. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela rozpoczęliśmy naszą uroczystość, podczas której poświęcono sztandar. Następnie zaproszeni goście wraz z całą społecznością SP3 udali się do gmachu szkoły, gdzie Dyrekcja odebrała sztandar od Rodziców i przekazała go uczniom. W dalszej części spotkania zgromadzeni obejrzeli przedstawienie, pozwalające zebranym wyruszyć pociągiem do wolności, przeżywając kolejne karty historii Polski.

Uroczystość nadania sztandaru była dla całej społeczności szkolnej niezwykłą chwilą, która na stałe zapadnie wszystkim w pamięci. Od tej pory poczet sztandarowy godnie i z dumą będzie reprezentował naszą placówkę w czasie uroczystości szkolnych i lokalnych. Sztandar jest symbolem historii i tradycji, który łączy społeczność szkolną.

Z głębi serca pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli nas w przygotowaniu uroczystości, w szczególności firmom:

Sferawent Cieszyn, SPEC Usługi dla Domu i Firmy, ELTREX Goleszów, Auto-Lak-Mix Anna Sitek, Auto-Complex Łukasz Kamieński, Auto naprawa Hażlach Mariusz Sitek, Infologic, Klub Dobrego Smaku, Hurtowni Beskid Plus Cieszyn, STX Cieszyn, Salonowi fryzjerskiemu „Ella”.