W środę 19 września uczniowie klas V-VIII wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pod hasłem „Moja pasja do rowerów”. Zawodnicy „Doka Downhill City Tour” z zaangażowaniem i pasją opowiadali o treningach przygotowujących do ekstremalnych zjazdów rowerowych, w których biorą udział. Największe wrażenie na uczestnikach spotkania, bez wątpienia, wywarła szesnastoletnia Martyna Gruszka, która regularnie zajmuje pierwsze miejsca na podium w zawodach downhillowych w kraju i za granicą. Zawodniczka przekonująco mówiła o swojej drodze do sukcesu oraz o korzyściach dla zdrowia wynikających z uprawiania sportu. Mocno podkreślała, że żeby osiągnąć zadowalające wyniki w zawodach, trzeba być wytrwałym i systematycznie pracować nad sobą, ale także prowadzić zdrowy tryb życia – jeść pełnowartościowe, zbilansowane posiłki oraz dbać o odpowiednio długi sen. Podsumowując, warsztaty można uznać za udane. Miejmy nadzieję, że postawa Martyny Gruszki zainspiruje naszych uczniów do podejmowania nowych wyzwań i rozwijania swoich pasji.

Zespół ds. promocji szkoły