Wycieczka tropami " Kamieni na szaniec " Aleksandra Kamińskiego.
5 października 2018 r. klasy 7a i 7b wybrały się do Górek Wielkich. Celem wycieczki było zwiedzanie miejsc, w którym przebywali Alek, Rudy i Zośka - bohaterowie naszej lektury. Na początku wraz z przewodnikiem Bogusławem Słupczyńskim obejrzeliśmy Centrum Kultury i Sztuki - Dwór Kossaków. Aktor w zajmujący sposób opowiedział nam historię rodziny Kossaków. Następnie przeszliśmy do pobliskiego parku obserwować unikatowe drzewa i rośliny, wysłuchaliśmy opowieść o nietypowych mieszkańcach - nietoperzach. Później przeszliśmy Szlakiem Kamyka (Aleksandra Kamińskiego) do Stanicy - miejsca szkolenia harcerzy. Kompleks ten, będący chlubą Polski dzisiaj jest w fatalnym stanie. Przewodnik przybliżył nam filozofię harcerstwa jako organizacji, odczytał fragment "Kamieni na szaniec" dotyczący tego miejsca. Drugim etapem przygody z harcerstwem była gra terenowa, w trakcie której uczniowie pisali opowiadania, uczyli się musztry i projektowali plakat. Po obiedzie w pobliskiej karczmie, ogłoszono wyniki rywalizacji. Wyprawa zakończyła się spacerem na Górę Bucze, gdzie na otwartej łące konsumowaliśmy wypieki gospodyni Schroniska Bucze, kiełbasy i oscypki. Sentymentalna wycieczka w blasku jesiennego słońca była bardzo udana .