Spotkanie z pisarzem
W poniedziałkowy poranek klasy 7a,7b, 8a z opiekunami udały się na spotkanie do Miejskiej Biblioteki w Cieszynie. Jest to miejsce niezwykłe, ponieważ oprócz wypożyczania książek możemy tam spotkać się z ciekawymi ludźmi, przyjść na warsztaty, wziąć udział w konkursie. Zawsze panuje tam miła i przyjazna atmosfera. Tak było również tym razem. Biblioteka zaproponowała nam udział w warsztatach z pisarzem Łukaszem Dębskim. Spotkanie to było nagrodą dla uczniów naszej szkoły za liczny udział w konkursie poetyckim na wiersz pod tytułem ”Coś pozytywnego" . Laureatami tych poetyckich zmagań byli uczniowie: Maria Hazuka, Natalia Płoskonka, Anna Dzwonkowska, Bartosz Loter. Opiekunami uczniów były polonistki : Anna Szarzec, Katarzyna Frydrychowicz i bibliotekarka Agnieszka Chromik. Młodzi poeci otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody.
Pan Łukasz Dębski przeprowadził twórcze warsztaty poetyckie, w trakcie których okazało się, że poezja jest w nas. Trzeba tylko znaleźć odwagę, aby tkwiące w nas słowa wydobyć i nadać im formę. Nasi uczniowie popisali się kreatywnością, odwagą, humorem. Poezja stała się nam dzięki tym zdarzeniom o wiele bliższa.