BUDŻET OBYWATELSKI NA ROK 2019

WALCZYMY O STWORZENIE WIATY EDUKACYJNEJ ORAZ STWORZENIE DREWNIANEJ ŚCIEŻKI DYDAKTYCZNEJ

NR NASZEGO PROJEKTU: 40

TYTUŁ NASZEGO PROJEKTU: „ Zielona klasa – rozwija nas”, czyli powstanie ekologicznej, zewnętrznej klasy na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie.

WARTOŚĆ NASZEGO PROJEKTU : prawie 100 tyś zł.

Szanowni Państwo nasza szkoła zgłosiła projekt do budżetu obywatelskiego na rok 2019. Chcemy, aby na terenie naszej szkoły wybudowano wiatę edukacyjną tzw.: „Zieloną klasę”. Wiata miałaby powstać obok placu zabaw. Będzie ona zadaszona. W środku będą drewniane stoły i ławy, tablica magnetyczna i sucho ścieralna, przenośny zestaw nagłaśniający, rowery stacjonarne do wytwarzania prądu. Ponadto obok wiaty powstanie drewniana ścieżka edukacyjna tj. grające drzewo, bieżnia do skoku w dal dla uczniów klas 1-3, będą duże skrzynie z drewnianymi pomocami dydaktycznymi tzn. liście różnych gatunków drzew, nasiona, owoce itp. Powstanie także ptasia stołówka tj. karmniki dla ptaków oraz będą duże donice, w których uczniowie będą mogli sadzić kwiaty. Dojście do wiaty będzie utwardzone. Powstanie chodnik z obrzeżem.

Głosować można tylko przez 2 tygodnie tj. od 26.01. 2019 – 10.02. 2019.

Głosujemy drogą elektroniczną. Każdy może oddać tylko jeden głos.

Adres strony do glosowania :  www.cieszyn.budzet-obywatelski.org

Głosować może każdy mieszkaniec Cieszyna. Brak ograniczeń wiekowych.

Wygrać możemy tylko wtedy, jeżeli teraz zadziałamy razem i każdy z nas odda swój głos. Proszę zachęcić wszystkich swoich bliskich, znajomych i krewnych, aby poparli nasz projekt. Jest duża konkurencja, ale wierzymy, że damy radę i w przyszłym roku będziemy mieć wiatę edukacyjną.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałyby oddać głos, a nie wie jak to zrobić, można przyjść do szkoły i oddać głos w szkolnej bibliotece lub sekretariacie. Nauczyciele chętnie pomogą w oddawaniu głosów.

Razem naprawdę możemy stworzyć coś wyjątkowego i wartościowego dla dzieci.

Przykład wiaty edukacyjnej: