W dniu 6 listopada w naszej szkole odbyło to widowisko edukacyjne pt „Wielcy Rodacy”. Pan Stanisław zabrał naszych uczniów na ciekawy spacer w odległe czasy i miejsca. Poprzez gry i zabawy uczniowie zdobywali wiedzę na temat sławnych Polaków i historii naszego kraju. Odgadywali zaszyfrowane hasła, układali alfabetycznie nazwiska znanych ludzi, poznali historię ruchomego domu Michała Drzymały. W radosnej zabawie uczestnicy widowiska dowiedzieli się również, kto urządzał obiady czwartkowe, czy z polskich banknotów można uczyć się historii, co Sienkiewicz powiedział na bankiecie w Sztokholmie i z jakiej okazji oraz jak Karol Wojtyła żegnał się z Ojczyzną?

Stanisław Sielicki ze Świebodzina prowadzi „Estradę SAS”. Pracował w teatrze, na estradzie, w telewizji. Od osiemnastu lat jako wędrujący artysta gra specjalnie dla szkół. Zapraszamy w przyszłym roku!