W dniach 16-18.05.2019 r. odbywały się Międzynarodowe Dni Sportu, których organizatorem była nasza szkoła.
W spotkaniu wzięły udział zaprzyjaźnione szkoły z następujących państw: Czechy, Słowacja, Węgry i Polska.
Uczniowie integrowali się w rywalizacji sportowej, podchodach matematycznych a także bawiąc się wspólnie na dyskotece.
Najbardziej jednak emocjonujący był dzień sportowych wyzwań. Reprezentanci konfrontowali swoje siły w: grze cztery ognie, biegach sztafetowych przełajowych 6x300 m, mikstach siatkarskich, tenisie stołowym oraz piłce nożnej. Po podsumowaniu wszystkich zdobytych punktów, wynik klasyfikacji generalnej przedstawiał się następująco:
I miejsce- POLSKA
(Zofia Habarta, Oliwia Gielata, Martyna Ligocka, Laura Wagiera, Magdalena Kunc, Maja Szarek, Jacek Spyrka,
Wojciech Sekuła, Maciej Szczotka, Jakub Habarta, Tomasz Żarski, Beniamin Dąbek)
II miejsce- CZECHY
III miejsce- SŁOWACJA
IV miejsce- WĘGRY
Dzieci otrzymały medale, dyplomy, upominki, a dodatkowo nasza szkoła piękny puchar. Całe sportowe wydarzenie uświetnił występ uczniów z naszej szkoły zarówno tych młodszych jak i z klas starszych.
Następne Międzynarodowe Dni Sportu odbędą się w Budapeszcie za rok.
Przyjechali:)