W ramach obchodów Dnia Niepodległości w Cieszynie zostały przyznane nagrody uczniom cieszyńskich szkół podstawowych za pracę " Dla Niepodległej ".
Najciekawsza według demokratycznego jury praca to projekt Anny Dzwonkowskiej z pięknym hasłem " Piękna Polska to wolna Polska". Uczennica połączyła w ciekawy sposób motywy ogólnopolskie -flaga  z naszym regionalnym zabytkiem - Rotundą Św. Mikołaja w Cieszynie. Realizację projektu można oglądać na autobusie linii 40.

Inne równie ciekawe prace można oglądać na wystawie okolicznościowej w galerii ceglanej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.
Wszystkim uczniom,opiekunom , rodzicom dziękujemy za uczestniczenie w tym konkursie.Młodzi artyści otrzymali od burmistrza miasta Cieszyna Ryszarda Macury nagrody , a cieszyńskie Kino " Piast" ufundowało bilety do kina na listopadowy seans.