„Trójka” we Wrocławiu

W połowie maja, klasy 7a i 7b udały się na wymarzoną i długo wyczekiwaną, dwudniową wycieczkę szkolną do Wrocławia. Była to nasza pierwsza wyprawa z noclegiem poza domem, byliśmy więc pełni emocji. Już od samego początku towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, taka jak nasze wyśmienite nastroje.

W pierwszym dniu zwiedziliśmy Ogród Botaniczny, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie  Domu Zakonnego Sióstr de Notre Dame, gdzie mieliśmy nocować. Następnie pan przewodnik oprowadził nas po mieście pokazując nam te obiekty Wrocławia, których nie sposób nie zobaczyć będąc w tym mieście. Zwiedzaniu stale towarzyszyły krasnale, których we Wrocławiu jest ok kilkaset, a każdy z nich opowiada odrębną historię dotyczącą ich miasta. Zobaczyliśmy też Panoramę Racławicką czyli ogromne malowidło przedstawiające historyczną, zwycięską bitwę pod Racławicami z 1794 roku.

Drugiego dnia uczniowie mieli okazję popracować głowami w tajemniczych pokojach zagadek zwanymi Escape Room. Tam, krok po kroku odkrywali tajemnice zawiłych historii, które przygotowali dla nich gospodarze. W dalszej części dnia zwiedziliśmy słynne Wrocławskie ZOO, w tym największe w Europie Afrykarium.

Na zakończenie obejrzeliśmy niezwykły pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, która jest największa w Polsce i jedna z największych w Europie. Jest to niezwykłe widowisko wodne zsynchronizowane z starannie dobraną muzyką, spektakularnym oświetleniem oraz multimedialnymi animacjami. Wszystko to razem tworzy niezwykłe artystyczne widowisko.

Pełni wrażeń, bezpieczni, cali i zdrowi wróciliśmy do Cieszyna i naszych szkolnych ławek.