Z wizytą w klimatycznej herbaciarni.

 

            W czwartek 10 maja, klasy 7a i 7b wybrały się w ramach lekcji geografii do herbaciarni „Laja”, która mieści się w piwnicznych pomieszczeniach na Zamku w Cieszynie. Tam, pan Piotr Mojżyszek etnolog, fotograf i podróżnik z pasją opowiada o świecie. Fascynują go ludzie, jak żyją,  gdzie mieszkają, co jedzą,  w jakim mówią języku.

Uczniowie w klimatycznych wnętrzach, usadowiwszy się na wygodnych siedzeniach, wysłuchali pięknej opowieści o miejscach, kulturze i tradycjach zupełnie innych niż nasza, rodzima. Gospodarz z pasją opowiadał o swoich przeżyciach ilustrując ją zdjęciami. Głównym tematem była Afryka. Mieliśmy okazję skosztować dwóch rodzajów herbat, jak również nauczyć się specjalnego sposobu jej nalewania, jaki tam jest stosowany. Oprócz  aromatycznych herbat, skosztowaliśmy też orzeszków, w tym orzeszków wasabi, które są wyjątkowo ostre i rzadko przez nas spożywane. Podczas spotkania uczyliśmy się zakładać afrykańskie nakrycia głowy tak, by maksymalnie zabezpieczyć się przed pustynnym piaskiem.

Wizyta w herbaciarni była niezwykłą przygodą, podczas której na moment przenieśliśmy się na zupełnie inny kontynent. To sprawiło, że nasz apetyt na poznawanie świata mocno wzrósł.