Wieczór korczakowski
24 listopada w naszej szkole odbył się wieczór z Korczakiem. Jest to trzecia edycja spotkań listopadowych wieczorową porą uczniów z kilku szkół. Celem imprezy jest popularyzowanie postaci patrona naszej szkoły i jego myśli o życiu i wychowaniu. Akcję poprzedzającą uroczystość był konkurs międzyszkolny w dwóch kategoriach. Pierwsza fotograficzna - kadry pokazujące piękno przeszłości Cieszyna w zbliżeniach. Druga to praca plastyczno - literacka: Magiczne CV" na najoryginalniej przedstawiony życiorys osoby, która swoim życiem zmieniła bieg historii lub uratowała innym życie. Jednym słowem - altruizm. W konkursie brały udział cztery szkoły - SP3, SP2, SP7 i Katolicka Szkoła Podstawowa. Prace były zachwycające!
Podczas "Wieczoru z Korczakiem uczniowie wyżej wymienionych szkół brali udział w sześciu warsztatach: teatralnym, tanecznym, muzycznym, plastycznym, fotograficznym, kulinarnym, języka angielskiego. Pod okiem prowadzących uczyli się, rozmawiali i przygotowali pokazy. Warsztaty trwały 2 godziny i tyle samo wspaniałe pokazy rezultatów. Podczas spotkania został zaprezentowany animowany film o życiu Janusza Korczaka, który został przygotowany przez uczniów klasy 3 d. Gwiazdą wieczoru był zespół KLEZMER, który zaprezentował fragment swojego projektu teatralno-tanecznego "Święta żydowskie w tańcu". Uczestnicy - dzieci, prowadzący i goście byli zadowoleni. Honorowym gościem był pan Paweł Szajor. Na pewno spotkamy się za rok.
"Nie można zostawić świata takiego jaki jest" taka przyświeca nam do działania myśl Janusza Korczaka.