Wyniki konkursu czytelniczego w Szkole Podstawowej

im. Trzech Braci w Hażlachu

14 grudnia odbył się doroczny powiatowy konkurs czytelniczy w Szkole Podstawowej im. Trzech Braci w Hażlachu. Tym razem uczestnicy konkursu mieli za zadanie jak najlepiej poznać książkę pt. „Za minutę pierwsza miłość” oraz jej autorkę – Hannę Ożogowską.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy 7c: Magdalena Nowak, Weronika Cieślar oraz Gabriela Łukosz, które zostały wyłonione w drodze szkolnych eliminacji.

Podczas pierwszego etapu konkursu dziewczyny musiały się zmierzyć z bardzo szczegółowym testem, sprawdzającym znajomość lektury. Do finału mogło wejść tylko 10 osób, a konkurencja była spora, ponieważ na sali gimnastycznej hażlaskiej szkoły zebrało się 80 uczestników. Po zaciętej walce oraz dogrywce do finału weszły Weronika i Gabrysia. W drugim etapie konkursu finaliści odpowiadali na wylosowane wcześniej pytania otwarte. Trzeba zaznaczyć, iż poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, gdyż jego uczestnicy tak rewelacyjnie przygotowują się do rywalizacji, że jego organizatorzy stoją przed nie lada zadaniem przygotowania tak szczegółowych pytań, które pozwolą wyłonić najlepszych. I tym razem walka o podium była niezwykle emocjonująca i nie obyła się bez dogrywki, jak się okazało, o drugie miejsce. Pierwszą lokatę bowiem zajęła bezkonkurencyjna Gabrysia Łukosz i jej pozycja była już bezpieczna. Weronika również spisała się dzielnie, pokonując stres i odpowiadając poprawnie na większość pytań. Ostatecznie otrzymała wyróżnienie.

Dziewczynkom należą się ogromne gratulacje, a także pochwała za ambicję i pracowitość, gdyż przygotowania do konkursu trwały kilka tygodni i wymagały kilkukrotnego przeczytania książki Hanny Ożogowskiej. Jesteśmy z Was dumni!!!